Kolekcja mistrzów MusiałaPonad 80 prac, wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby,  jest prezentowanych na wystawie czasowej w Muzeum KUL. Ekspozycja ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę. Wystawa będzie dostępna  do 17 czerwca 2018 r.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

08.02.2018 - 09.02.2018

Koncert "Siedem bram Jerozolimy"

Siedem bram JerozolimyPrezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk, Przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk oraz Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński zapraszają na koncert „Siedem bram Jerozolimy" Krzysztofa Pendereckiego z okazji zakończenia obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia lokacji Miasta Lublin, 100. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – „Miasto swojemu Uniwersytetowi" oraz inauguracji lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność". Lubelskie wykonanie „Siedmiu bram Jerozolimy" będzie miało miejsce 9 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.