08.02.2018 - 09.02.2018

Koncert "Siedem bram Jerozolimy"

Siedem bram JerozolimyPrezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk, Przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk oraz Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński zapraszają na koncert „Siedem bram Jerozolimy" Krzysztofa Pendereckiego z okazji zakończenia obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia lokacji Miasta Lublin, 100. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – „Miasto swojemu Uniwersytetowi" oraz inauguracji lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność". Lubelskie wykonanie „Siedmiu bram Jerozolimy" będzie miało miejsce 9 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.