polska.ue.rosja_26.2.2018Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera oraz Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" zapraszają na międzynarodowe seminarium naukowe "Polska i Unia Europejska wobec Rosji Putina 4.0 - perspektywa wspólnego sąsiedztwa". Wydarzenie odbędzie się 26 lutego 2018 r. o godz. 12.30 w auli DMMII- 134 (ul. Droga Męczenników Majdanka 70).

wyd_plakat_ja-jestem_multimediaRektor KUL zaprasza na uroczysty koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany „Ja Jestem" - niezwykłe połączenie muzyki symfonicznej, efektów dźwiękowych i fragmentów Pisma Świętego.

W koncercie, w reżyserii Krzysztofa Czeczota, udział wezmą m.in: Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Stanisław Soyka. Oprawę muzyczną koncertu zapewni 40-osobowy zespół Orkiestry Trybunału Koronnego, a Chór KUL wykona Psalm 139. Ten wyjątkowy koncert odbędzie się 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w Centrum Spotkania Kultur.

Materiały filmowe

VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Godziny otwarcia Muzeum KUL

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Tomasz Ritter koncertRektor KUL serdecznie zaprasza 19 maja 2019 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką.  Z okazji Święta Patrona Studentów bł. Piotra Frassatiego z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Tomasz Ritter. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wstęp wolny.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!