Nauczyciel i szkoła w trosce o dobro dzieckaKatedra Pedagogiki Chrześcijańskiej wraz z Fundacją Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej zapraszają na XVII Ogólnopolską Konferencję Nauczycieli i Wychowawców „Nauczyciel i szkoła w trosce o dobro dziecka”, która odbędzie się 10 marca 2018r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113.

Konkurs rozmowy z klientemPo raz pierwszy na KUL odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Rozmowy z Klientem (I National Client Consultation Competition). Organizowany przez Uniwersytecką Poradnię Prawną KUL konkurs jest przeznaczony dla studentów prawa, a w szczególności tych należących do klinik prawa. Uczestnicy nie tylko sprawdzą swoje umiejętności, ale także zdobędą nowe, dzięki specjalnie dla nich zorganizowanym warsztatom i treningom z zakresu obsługi klienta. Wydarzenie odbędzie się 9-11 marca 2018 r. w Collegium Iuridicum KUL (ul. Spokojna 1).

VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Godziny otwarcia Muzeum KUL

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Od 4 do 30 stycznia 2019 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny będzie gościł grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczyć  będą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.

Tydzień modlitw o chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie (oprócz soboty) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji .

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20).

Alienacja problem wciąz aktualnyInstytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II Filozof, teolog, poeta, papież, zaprasza na wykład  prof. dr. hab. Andrzeja Szostka MIC „Alienacja – problem wciąż aktualny”. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 23 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

czy grozi nam pentekostalizacjaW ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zapraszamy na panel dyskusyjny „Czy grozi nam globalna pentekostalizacja?”, który odbędzie się 23 stycznia 2019 r. o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Wydział Historyczno-Filologiczny Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza  na pierwsze w nowym roku zebranie naukowe. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w sali GG- 20 (Czytelnia Biblioteki IH).  W programie wykład dra hab. Ryszarda Zajączkowskiego, prof. KUL pt. „Europejczyk, wygnaniec, chrześcijanin. O prozie Józefa Wittlina".