Prof. FieguthFundacja Norwidowska zaprasza na uroczystość wręczenia Medalu „Za zasługi w upowszechnianiu twórczości Cypriana Norwida” prof. Rolfowi Fieguthowi (Uniwersytet we Fryburgu). Uroczystość odbędzie się 16 października 2017 r. o godz. 16.00 w sali C-1031 Collegium Jana Pawła II. Laudację wygłosi prof. dr hab. Mirosława Hanusiewicz-Lavallee. Po uroczystości zapraszamy na wykład Laureata „Chrześcijaństwo dla wszystkich. Garść uwag o „Quidamie” Norwida”.

Imago DeiInstytut Filologii Germańskiej KUL zaprasza na konferencję naukową "Imago Dei. Der Schöpfer und seine Schöpfung in der deutschen Literatur - und Kulturgeschichte" (Imago Dei. Stwórca i stworzenie w historii niemieckiej literatury i kultury), która odbędzie się 16-17 października 2017 r.  w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

KEPPo raz pierwszy w historii w Lublinie odbyły się obrady Konferencji Episkopatu Polski. 377. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski trwało 13 i 14 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskigo Jana Pawła II. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100. rocznicy utworzenia KUL i poprzedzi uroczystą inaugurację setnego roku akademickiego, która będzie miała miejsce w niedzielę 15 października br.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Od 4 do 30 stycznia 2019 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny będzie gościł grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczyć  będą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.

Tydzień modlitw o chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie (oprócz soboty) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji .

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20).

Wydział Historyczno-Filologiczny Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza  na pierwsze w nowym roku zebranie naukowe. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w sali GG- 20 (Czytelnia Biblioteki IH).  W programie wykład dra hab. Ryszarda Zajączkowskiego, prof. KUL pt. „Europejczyk, wygnaniec, chrześcijanin. O prozie Józefa Wittlina".

chrześcijanie w świecie islamu Wydział Teologii, Misjonarze Afryki oraz Siostry Misjonarki NMP Królowej Afryki zapraszają na sympozjum z okazji 150-lecia obu zgromadzeń „Chrześcijanie w świecie islamu. Dialog-posłannictwo-świadectwo", które odbędzie się 25-26 stycznia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie i PodkarpaciuPracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL zaprasza na Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu (27-28, 30-31 stycznia, 1 lutego 2019 r.). W ich ramach 30 stycznia odbędzie się konferencja „Zagłada i po Zagładzie…”, która rozpocznie się o godz.9.20 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.