Chiny z polskiej perspektywyCentrum Polsko-Chińskie KUL i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie zapraszają na konferencję "Chiny z polskiej perspektywy", która odbędzie się 20 października 2017 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

„Żydzi w krajach bloku sowieckiego w epoce stalinizmu (polityka narodowościowa ZSRS)”Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk zaprasza na międzynarodową konferencję "Żydzi w krajach bloku sowieckiego w epoce stalinizmu (polityka narodowościowa ZSRS)", która odbędzie się 19-20 października 2017 r. na KUL

„Lumen de lumine - alegoryczne wypowiedzi biblijne o symbolice światła i ich obrazowanie w sztuce”Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim przy TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dr. hab. Ryszarda Knapińskiego (KUL)  „Lumen de lumine - alegoryczne wypowiedzi biblijne o symbolice światła i ich obrazowanie w sztuce”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 19 października 2017 r. o godz. 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Biotechnologia energia jutra

Katedra Biochemii i Chemii Środowiska oraz Koło Naukowe Biotechnologii KUL zapraszają na konferencję I Ogólnopolską Konferencję Naukową „Biotechnologia - energia jutra”, która odbędzie się 19 – 20 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Biblioteka Uniwersytecka KUL serdecznie zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne z okazji 700-lecia Lublina pt. „Słowem, obrazem, dźwiękiem Lublin opisany”, które odbędzie się 19 października 2017 r. o godz. 17.30 w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.), ul. Chopina 27.

Spotkanie rozpocznie krótki wykład o mieście Lublinie. Głównym punktem wydarzenia będzie recytacja wierszy opisujących nasze miasto przeplatana poezją śpiewaną, opiewającą wyjątkowość i piękno Lublina.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa „Stary Lublin w akwareli” autorstwa Sławomira Stasza.

Serdecznie zapraszamy!

Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.