Arcybiskup Leonardo Sandri,
Substytut Sekretariatu Stanu w imieniu Ojca Świętego Benedykta XVI nadesłał list w, którym czytamy:

Ojciec Święty wdzięczny za modlitwy zanoszone do Boga przez środowisko Uniwersytetu w intencji Jego apostolskiej posługi, za pozdrowienia i słowa pamięci, kieruje do całej Wspólnoty, a szczególnie do studentów, słowa zachęty, wypowiedzianej podczas spotkania z młodzieżą na krakowskich Błoniach: Moi Przyjaciele, nie lękajcie się postawić na Chrystusa! Tęsknijcie za Chrystusem, jako fundamentem życia! Rozpalcie w sobie pragnienie tworzenia waszego życia z Nim i dla Niego! Bo nie przegra ten, kto wszystko postawi na miłość ukrzyżowaną wcielonego Słowa. Wędrując przez życie, może niejednokrotnie nie jesteśmy świadomi obecności Jezusa. Ale właśnie ta obecność, żywa i wierna, obecność w dziele stworzenia, obecność w Słowie Bożym i Eucharystii, we wspólnocie ludzi wierzących i w każdym człowieku odkupionym drogocenną Krwią Chrystusa, ta obecność jest niegasnącym źródłem ludzkiej siły. Jezus z Nazaretu, Bóg, który stał się Człowiekiem, stoi przy nas na dobre i na złe, i pragnie tej więzi, która będzie fundamentem prawdziwego człowieczeństwa.

Ojciec Święty poleca całą społeczność uniwersytecką Bogu w modlitwie i z serca udziela wszystkim Apostolskiego Błogosławieństwa.

28.11.2006 - 07.12.2006

Rekolekcje adwentowe

W dniach od 4 do 7 grudnia (poniedziałek-czwartek) w Kościele Akademickim KUL odbędą się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi jezuita, biblista z Warszawy – o. Marek Baraniak. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 6.30 (roraty), 12.15 i 19.00.

24.11.2006 - 30.11.2006

Leksykon teologii pastoralnej

Dnia 30 listopada 2006 r. o godz. 10.00 odbędzie się sesja naukowa z okazji promocji
Leksykonu teologii pastoralnej pod redakcją R. Kamińskiego, W. Przygody, M. Fiałkowskiego (sala C – 1031 Collegium Jana Pawła II).
Instytut Historii Kościoła serdecznie zaprasza na uroczystość wręczenia Złotego Dyplomu i Księgi Jubileuszowej Ks. Prof. Markowi Zahajkiewiczowi z okazji 50-lecia kapłaństwa i 50-lecia pracy dydaktycznej. Uroczystość odbędzie się 29 listopada o godz. 16.00 w s. 1031 (X piętro Kolegium Jana Pawła II).
Instytut Badań nad Antykiem Chrześcijańskim zaprasza na sympozjum patrystyczne: Jan Paweł II a antyk chrześcijański. Obrady odbywać się będą w dniach 28-29 listopada br. w Czytelni Teologicznej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, ul. Chopina 27, piętro III.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.