Polskie Towarzystwo Prawa Wyznaniowego i Katedra Prawa Publicznego Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Kwestie majątkowe w prawie wyznaniowym", która odbędzie się w dniach 15-16 września 2016 r. w Dwikozach k/Sandomierza.

Komisja Prawnicza PAN Oddział w Lublinie, Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Wydział Prawa i Administracji UMCS, Wydział Nauk Prawnych Towarzystwa Naukowego KUL, Wydział Prawa Uniwersytetu Trnawskiego (Słowacja), Wydział Prawa Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrz­nych we Lwowie (Ukraina) zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową "Bezpieczeństwo prawne państw demokratycznych w procesie integracji europejskiej: Polska – Słowacja – Ukraina", która odbędzie się 16-17 września 2016 r. w  Centrum Transferu Wiedzy (CTW), sala 302.

Filmowa zapowiedź Konferencji

Materiał filmowy

W Muzeum Lubelskim prezentowana jest wystawa czasowa "Orient w polskim malarstwie i literaturze XIX wieku". Ma ona na celu ukazanie wpływu kultury orientalnej na polską literaturę, sztuki piękne i obyczajowość. Część eksponatów pochodzi ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Ekspozycję na Zamku Lubelskim będzie można obejrzeć do 18 09 2016 r.  Serdecznie zapraszamy..

23.08.2016 - 16.09.2016

Przez KUL do NBA?

HoopLife Basketball CampO karierze na amerykańskich boiskach marzą dziesiątki chłopców i dziewcząt trenujących koszykówkę. I choć do tej pory udało się to niewielu Polakom, to przykład Marcina Gortata działa na wyobraźnię. Droga za ocean może prowadzić również przez KUL. W wakacje na obiektach sportowych Uniwersytetu odbyły się obozy z cyklu HoopLife Basketball Camps. Ich uczestnicy mieli rzadką okazję doskonalić swoje umiejętności m.in. pod okiem trenerów z USA. Ci, którzy pokazali się z dobrej strony mają szansę na zdobycie stypendium sportowego i wyjazd do szkoły średniej lub na uczelnie w USA.

Materiał filmowy

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 czerwca 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

II_Bieg_Charytatywny_logoInstytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL we współpracy z Aresztem Śledczym w Lublinie organizuje II Bieg Charytatywny, który odbędzie się 23 czerwca 2018 r. o godz. 9.00.

28.06.2018 - 02.07.2018

XII Warsztaty Filozofii Przyrody

Sekcja Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zaprasza na XII Warsztaty Filozofii Przyrody.

Warsztaty odbędą się w Domu Pracy Twórczej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym w dniach 28 czerwca – 1 lipca 2018 r.