Polskie Towarzystwo Prawa Wyznaniowego i Katedra Prawa Publicznego Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Kwestie majątkowe w prawie wyznaniowym", która odbędzie się w dniach 15-16 września 2016 r. w Dwikozach k/Sandomierza.

Komisja Prawnicza PAN Oddział w Lublinie, Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Wydział Prawa i Administracji UMCS, Wydział Nauk Prawnych Towarzystwa Naukowego KUL, Wydział Prawa Uniwersytetu Trnawskiego (Słowacja), Wydział Prawa Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrz­nych we Lwowie (Ukraina) zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową "Bezpieczeństwo prawne państw demokratycznych w procesie integracji europejskiej: Polska – Słowacja – Ukraina", która odbędzie się 16-17 września 2016 r. w  Centrum Transferu Wiedzy (CTW), sala 302.

Filmowa zapowiedź Konferencji

Materiał filmowy

W Muzeum Lubelskim prezentowana jest wystawa czasowa "Orient w polskim malarstwie i literaturze XIX wieku". Ma ona na celu ukazanie wpływu kultury orientalnej na polską literaturę, sztuki piękne i obyczajowość. Część eksponatów pochodzi ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Ekspozycję na Zamku Lubelskim będzie można obejrzeć do 18 09 2016 r.  Serdecznie zapraszamy..

23.08.2016 - 16.09.2016

Przez KUL do NBA?

HoopLife Basketball CampO karierze na amerykańskich boiskach marzą dziesiątki chłopców i dziewcząt trenujących koszykówkę. I choć do tej pory udało się to niewielu Polakom, to przykład Marcina Gortata działa na wyobraźnię. Droga za ocean może prowadzić również przez KUL. W wakacje na obiektach sportowych Uniwersytetu odbyły się obozy z cyklu HoopLife Basketball Camps. Ich uczestnicy mieli rzadką okazję doskonalić swoje umiejętności m.in. pod okiem trenerów z USA. Ci, którzy pokazali się z dobrej strony mają szansę na zdobycie stypendium sportowego i wyjazd do szkoły średniej lub na uczelnie w USA.

Materiał filmowy

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 21 grudnia 2018 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

„Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy z okazji 100-lecia Biblioteki „Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”, które odbędzie się 12 grudnia 2018 r. o godz. 12.00. Na wystawie zostaną zaprezentowane najstarsze i najcenniejsze obiekty zgromadzone w Oddziale Zbiorów Specjalnych: rękopisy, stare druki, zbiory graficzne, kartograficzne i muzyczne. Po raz pierwszy zaprezentowanych zostanie jednocześnie tak wiele oryginalnych dokumentów, które zazwyczaj nie opuszczają zamkniętych magazynów. Wystawę będzie można zwiedzać do 21 grudnia 2018 r.

18.12.2018 - 19.12.2018

Spotkanie z dyrektorami szkół

W środę, 19 grudnia 2018 r., odbędzie się spotkanie z dyrektorami zaprzyjaźnionych szkół średnich. Wydarzenie rozpocznie się w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208 o godz. 10.30 wykładem "Moc w słabości się doskonali… Siła charakteru człowieka wobec wyzwań współczesności", który wygłosi dr Agata Celińska-Miszczuk. Następnie Dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL Anna Tarnowska-Waszak przedstawi ofertę współpracy dla szkół. Goście będą mieli także okazję obejrzeć wystawy: „Odzyskany blask. Barokowe rzeźby ołtarzowe ze zbiorów Muzeum KUL” oraz „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni. Kolekcja mistrzów Krzysztofa Musiała” podczas zwiedzania Muzeum KUL. Wizyta zakończy się spotkaniem z Rektorem KUL ks. prof. dr hab. Antonim Dębińskim.

W  Wigilię 24 grudnia 2018 r. po Mszy św. o godz. 8.00 kościół będzie zamknięty z racji przygotowań do świąt. O północy uroczystej Mszy św. „Pasterce”, będzie przewodniczyć  Rektor KUL  ks. prof. Antoni Dębiński.

'

W uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. będzie następujący: 8.00, 11.00, 12.30, 19.00 i 20.30. 26 grudnia 2018 r. Mszy św. o godz. 11.00 będzie  przewodniczyć  Rektor KUL  ks. prof. Antoni Dębiński. Eucharystia będzie transmitowana przez TVP Lublin.

09.01.2019 - 10.01.2019

Msza św. o dobrą sesję

Zapraszamy studentów na Mszę św. o dobrą sesję, która zostanie odprawiona w Kościele Akademickim 10 stycznia 2019 r. o godz. 19.00.