konkurs oratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 14 marca 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

06.12.2016 - 28.02.2017

Rekrutacja zimowa

indeksRozpoczęła się rekrutacja zimowa. Dostępne są następujące kierunki studiów II stopnia:

Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2017 r.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

rekolekcje_rys Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Rozważania zatytułowane "Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się Synów Bożych" odbywać się będą 17- 19 marca 2019 r. w Kościele Akademickim KUL.

Nauki rekolekcyjne głoszone podczas mszy świętych:

• 17 marca (niedziela) o godz. 19.00 i 20.30
        • 18 - 19 marca (poniedziałek - wtorek) o godz. 12.30 i 19.00.

„Asertywność - jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi?"Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego zaprasza na interdyscyplinarne seminarium naukowe „Asertywność - jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi ?", które rozpocznie się 20 marca 2019 r. (środa) o godz. 15.30 w Colegium Norwidianum, sala CN-205.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli-1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. dra hab. Krzysztofa Gryza (Katedra Teologii Moralnej Ogólnej UPJPII) zatytułowany „Od zniszczonych butów do antropologii daru. Geneza personalizmu św. Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 20 marca 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

kul_plakat_2019_zycie-1  Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL zaprasza na X międzynarodową konferencję naukową "Życiu - tak" zatytułowaną "Czy rodzina kocha życie?" Wydarzenie odbędzie się 20 marca 2019 r. o godz. 9.30 w auli C- 1031. Konferencja wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Życia, Dnia Świętości Życia oraz Dnia Patronalnego Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej.