Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku zaprasza na wykład “Oddziaływanie białko-ligand okiem (bio)fizyka”, który wygłosi  prof. dr hab. Jarosław Poznański (Zakład Biofizyki Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN). Wykład odbędzie się 15 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w Auli Instytutu Biotechnologii KUL.

14.11.2017 - 17.11.2017

XX Targi Wydawnictw Katolickich

Nowości, ale także wznawiane wielokrotnie bestsellery wydawnicze będzie można nabyć podczas Targów Wydawnictw Katolickich, które odbędą się 15-17 listopada 2017 r. w KUL. Weźmie w nich udział blisko 40 wydawnictw z całej Polski, które zaprezentują książki zarówno o charakterze popularnym, jak i naukowym. Wiele z nich będzie można nabyć w cenach promocyjnych. Jubileuszowe, dwudzieste już, Targi wpisują się w obchody 100-lecia KUL, 700-lecia Lublina oraz rozpoczynające się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wstęp na Targi jest wolny.

KULine, dzień 2

Już w najbliższą środę i czwartek (15 i 16 listopada 2017 r.) KUL zaprasza do poznania uczelni online. KULine, czyli Studio Otwarte KUL to nowa formuła dnia otwartego. W studio zagoszczą przede wszystkim studenci, ale także przedstawiciele władz uniwersytetu. organizacji studenckich czy agend uniwersyteckich, na których wsparcie mogę liczyć kandydaci. Będzie to znakomita okazja by dowiedzieć się dlaczego warto studiować właśnie na KUL.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

24.10.2017 - 04.12.2017

Akcja "Polacy-Rodakom"

Polacy-Rodakom2017Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 25 października do 4 grudnia 2017 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Letnia Szkoła KognitywistykiKognitywistyka KUL i Wydział Filozofii KUL zapraszają na II Letnią Szkołę Kognitywistyki pt. Twórczy umysł, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 5-8 września 2018 r. Ideą przewodnią II Szkoły jest przedstawienie stanu badań oraz kognitywistycznego ujęcia zjawisk związanych z kreatywnością, wyobraźnią (zwłaszcza — wyobraźnią twórczą) oraz myśleniem.

Dlaczego kreatywność?

Plakat

„Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XX wieku”Katedra Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL oraz Stowarzyszenie Psychologii  Pastoralnej zapraszają na 50-te Sympozjum Sekcji Psychologii przy Konferencji Episkopatu Polski „Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XXI wieku”, które odbędzie się 17 września 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.