24.04.2018 - 27.04.2018

Akcja "Czytanie z kawą"

akcja_kawa_031Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 25-27 kwietnia 2018 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna, Teologiczno-Filozoficzna oraz Wypożyczalnia będą otwarte od 9.00 do 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

27.04.2018 - 29.04.2018

Wydarzenie "Weekend z florystyką"

weekend_z_florystykaInstytut Architektury Krajobrazu KUL, Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, zapraszają na "Weekend z florystyką" który odbędzie się w dn. 28-29 kwietnia 2018 r. w godz. 10.00 - 16.00. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Projekt, którego celem jest popularyzowanie zagadnień z zakresu florystyki, architektury krajobrazu oraz sztuk wizualnych ma charakter otwarty. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane instalacje artystyczne słuchaczy Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych, kierunku florystyka i studentów Architektury Krajobrazu i Gospodarki Przestrzennej KUL wykonane pod kierunkiem mgr inż. Pawła Adamca.

Katedra Metafizyki KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu we współpracy z Fundacją Deo et Patriae zapraszają na spotkanie poświęcone Osobie i Dziełu Ojca Profesora Mieczysława A. Krąpca, które odbędzie się 7 maja 2018 r.

Biotechnologiczne Stowarzyszenie Edukacyjne "BIOMED - LUBLIN", Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL oraz Koło Studentów Biotechnologii KUL zapraszają na wydarzenie "70-lecie walki z gruźlicą na Lubelszczyźnie z zastosowaniem obowiązkowych szczepień Bacillus calmatte'a guérina", które odbędzie się 11 maja 2018 r. o godz. 10.00, w auli głównej Instytutu Biotechnologii KUL, sala B - 008.  Wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy tematyczne oraz pokazy historycznych technik produkcji leków metodami ręcznymi i półautomatycznymi.

Szczegółowy program

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Applied Ontology. An Introduction  odbędzie się w dniach 14-18 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor Barry Smith (Department of Philosophy - University at Buffalo, USA).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Matematyki i Architektury Krajobrazu KUL zaprasza na wykład, który wygłosi prof. Ilya Sinitsky (Gordon College of Education, Haifa)  zatytułowany „Change and Invariance as a Tool in Elementary and Advanced Mathematics”. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 r. o godz. 13.20 w budynku WMiAK (ul. Konstantynów 1H), sala WMP - 118.