Kolekcja mistrzów MusiałaPonad 80 prac, wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby,  jest prezentowanych na wystawie czasowej w Muzeum KUL. Ekspozycja ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę. Wystawa będzie dostępna  do 17 czerwca 2018 r.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

plakat_47.dni_spoleczne_planKoło Studentów Socjologii KUL zaprasza na 47. Dni Społeczne podejmujące zatytułowane  "W cieniu współczesności - przestępczość XXI wieku", które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Konferencja podejmie problemy przestępczości zorganizowanej,
cyberprzestępczości, reprywatyzacji, zielonej kryminologii, łamania prawa autorskiego czy więziennictwa. Wśród gości znajdują się  badacze społeczni, kryminolodzy, reprezentanci służb policyjnych i śledczych, aktywiści społeczni.

Dni Społeczne to cykliczna konferencja, z niemal 50-letnią historią, organizowana przez Koło Studentów Socjologii KUL. W trakcie spotkań poruszane są aktualne tematy z życia politycznego, społecznego i kulturalnego.

Program

kul_plakat_2018_konfa_ZWIERZETAKatedra Bioetyki Teologicznej KUL i Lokalna Komisja Etyczna do Spraw Doświadczeń na Zwierzętach w Lublinie zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową zorganizowaną z okazji Światowego Dnia Zwierząt Laboratoryjnych pt. „Doświadczenia na zwierzętach jako przedmiot refleksji interdyscyplinarnej”, która odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. (środa) w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.Początek wydarzenia o godz. 10.00.

plakat_bap_internetKatedra Biografistyki Pedagogicznej KUL oraz Fundacja „Biografie Codzienności” zapraszają na VI Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Współczesne przestrzenie edukacyjne biografistyki” na temat: „Biografistyka a pedagogia (życia) – teoria i praktyka”, która odbędzie się 26-27 kwietnia 2018 r.

Katedra Historii Ustroju i Prawa KUL oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL we współpracy z Fundacją Fundamenta zapraszają na II Ogólnopolską Konferencję Naukową „Z dziejów bankowości – historia monetarna Polski od X wieku do współczesności”, która odbędzie się 9 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113 i 114.

Teoria i praktyka muzyki kościelnej

Instytut Muzykologii KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową Teoria i praktyka muzyki kościelnej. Tradycja i współczesność”, która odbędzie się 16-17 maja 2018 r.