Godziny otwarcia Muzeum KUL

Deus CaritasKatedra Teologii Pastoralnej Społecznej zaprasza na konferencję naukową „Deus Caritas. Konferencja naukowa w 100-lecie urodzin abpa Ignacego Tokarczuka”, która odbędzie się 17 października 2018 r. o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Prawo a wartości w EuropieKatedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL zaprasza na sesję naukową „Prawo a wartości w Europie”, w ramach II Międzynarodowego Kongresu Ruchu «Europa Christi» pt. „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II”. Wykłady i dyskusje rozpoczną się 17 października 2018 r. o godz. 9.00 w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Linguistics Beyond and Within 2018Katedra Językoznawstwa Stosowanego, Katedra Językoznawstwa Teoretycznego, Katedra Filologii Celtyckiej oraz Katedra Językoznawstwa Porównawczego Angielsko-Polskiego Instytutu Filologii Angielskiej KUL zapraszają do wzięcia udziału w szóstej  Międzynarodowej Konferencji Językoznawczej Linguistics Beyond and Within 2018:  Old Answers – New Questions, or Where the Obvious Still Puzzles, która odbędzie się 18-19 października 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL, Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji KUL oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie zapraszają na konferencję „Nowatorstwo, innowacje i eksperymenty pedagogiczne w świetle podstawy programowej i aktów prawnych” , która odbędzie się 18 października 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Wydział Filozofii KUL serdecznie zaprasza do udziału w cyklu seminariów Consciousness and Cosmos, które w dniach 23-24 października 2018 r. wygłosi prof. Yujin Nagasawa (John Hick Centre for Philosophy of Religion, University of Birmingham, Wielka Brytania). Udział w seminarium jest bezpłatny, wymagana jest tylko internetowa rejestracja uczestnictwa do dnia 20 października br. Po więcej informacji zapraszamy na stronę kul.pl/Nagasawa.

Jesienne Dni BiblijneInstytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne, które odbędą się 23-24 października 2018 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Tematem sympozjum będzie zmartwychwstanie w Biblii oraz tradycjach pozabiblijnych. Obszar kultury śródziemnomorskiej, w której badać będziemy fenomen i ideę zmartwychwstania,  obejmuje starożytny Egipt, Mezopotamię, Izrael, Grecję oraz Rzym.