gorset

Scena Plastyczna KUL, Warszawskie Centrum Pantomimy oraz ASP Warszawa,  zaprasza na przedstawienie „Gorset”  w reżyserii Leszka Mądzika. Spektakl zostanie zaprezentowany 24 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur.

„Gorset” zainauguruje II edycję Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”, w ramach którego w pierwszym półroczu 2018 r. zostanie zaprezentowanych szereg wydarzeń z pogranicza teatru i sztuk wizualnych.

Narodzony z serca KościołaInstytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład  Rektora KUL ks. prof. dra hab. Antoniego Dębińskiego „Narodzony z serca Kościoła. O tożsamości uniwersytetu katolickiego dziś”. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie, Korporacja Akademicka Astrea Lublinensis, Klub Służby Niepodległej w Lublinie oraz Stowarzyszenie Civitas Christiana zapraszają na debatę „Lubelszczyzna dla Syrii”, która odbędzie się 24 stycznia 2018 r. o godz.  17.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. W debacie udział wezmą: dr hab. Przemysław Czarnek (Wojewoda Lubelski), red. Michał Bruszewski (Gazeta Polska Codziennie), ks. dr Mariusz Boguszewski (Pomoc Kościołowi w Potrzebie).

„Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”Instytut Ekumeniczny KUL zaprasza na sesję naukową „Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”. Wydarzenie, organizowane w ramach obchodów Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan,  rozpocznie się 24 stycznia 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Tydzień modlitw o jedność chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary.

W środę, 24 stycznia 2018 r., odbędzie się sesja naukowa „Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Wyjścia: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6).

Od 2 do 27 stycznia 2018 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny gości grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.Jest to okazja nie tylko do poznania filozofii Jana Pawła II, ale również polskiej historii i kultury.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

26.04.2019 - 28.04.2019

"Weekend z florystyką"

weekend_z_florystyka Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, zapraszają na "Weekend z florystyką", który odbędzie się w dn. 27 - 28 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00 - 17.30 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Celem Weekendu z Florystyką jest popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa, sztuk wizualnych, rękodzieła, materiałoznawstwa czy aranżacji przestrzenni. Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów zainteresowanych rożnymi formami sztuki układania kwiatów, trendami rynku. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane instalacje artystyczne słuchaczy Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych, kierunku florystyka i studentów Architektury Krajobrazu  KUL wykonane pod kierunkiem mgr inż. Pawła Adamca.

Pielgrzymka AkademickaJuż po raz 83 na Jasną Górę przybędzie Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka. Tematem tegorocznej pielgrzymki, która odbędzie się 10 i 11 maja, będzie powołanie, a jej hasłem słowa  „Usłysz Mój głos”. Wśród zaproszonych gości są: ks. abp Marek Jędraszewski, ks. Dominik Chmielewski SDB oraz Monika i Marcin Gomułkowie. Wyjazd na pielgrzymkę (piątek-niedziela) organizuje Duszpasterstwo Akademickie KUL. Zapisy u ojców duszpasterzy oraz w  sekretariacie Duszpasterstwa. Koszt 60 zł.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.