31.01.2018 - 01.02.2018

Flesz Akademicki

Flesz AkademickiW czwartek 1 lutego 2018 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Retro warsztaty dla młodzieży„KUL równolatkiem Niepodległej, czyli… Retro warsztaty dla młodzieży” - Fundacja Rozwoju KUL zaprasza młodzież szkół średnich na bezpłatne zajęcia warsztatowe, które odbędą się w dniach 17-26 września 2018 r. Do wyboru m.in. zajęcia muzyczne, kaligraficzne, kulinarne i oratorskie, a także multimedialna prezentacja na temat powstania uniwersytetu, zwiedzanie wystawy w Muzeum Uniwersyteckim KUL, rozgrywki gry planszowej „Uniwersytet Niepodległy” oraz warsztaty jazdy na wrotkach.

Zapisy i szczegółowe informacje

Zjazd PSPSInstytut Psychologii KUL oraz Instytut Psychologii UMCS zapraszają na XV Zjazd Naukowy Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, który odbędzie się 21-23 września 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy. W jego trakcie wykłady plenarne wygłoszą: prof. Rick H. Hoyle (Duke University, Durham), prof. Gian Vittorio Caprara (University of Rome, Sapienza) oraz dr hab. Oleg Gorbaniuk (KUL).

Katedra Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną „Państwo – społeczeństwo – kultura: formalne i nieformalne źródła prawa” w ramach XXIII Zjazdu Katedr Teorii i Filozofii Prawa, która dobędzie się w dniach 23 - 26 września 2018 r. Część wydarzenia będzie miała miejsce w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Program

Serdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych i nauczycieli do udziału w Lubelskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018, który odbędzie się 26-27 września br. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Debata Dwóch Ambon27 września 2018 r. w Klasztorze oo. Dominikanów na lubelskim Starym Mieście odbędzie się kolejna Debata Dwóch Ambon. Metropolita Łódzki abp Grzegorz Ryś oraz rabin Boaz Pasz (Jerozolima) dyskutować będą na temat „Przełomu czasu w judaizmie i chrześcijaństwie”. Spotkanie poprowadzi o. Tomasz Dostatni OP. Początek o godz. 19.00.

Debatę współorganizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.