31.01.2018 - 01.02.2018

Flesz Akademicki

Flesz AkademickiW czwartek 1 lutego 2018 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 21 grudnia 2018 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

„Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy z okazji 100-lecia Biblioteki „Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”, które odbędzie się 12 grudnia 2018 r. o godz. 12.00. Na wystawie zostaną zaprezentowane najstarsze i najcenniejsze obiekty zgromadzone w Oddziale Zbiorów Specjalnych: rękopisy, stare druki, zbiory graficzne, kartograficzne i muzyczne. Po raz pierwszy zaprezentowanych zostanie jednocześnie tak wiele oryginalnych dokumentów, które zazwyczaj nie opuszczają zamkniętych magazynów. Wystawę będzie można zwiedzać do 21 grudnia 2018 r.

Wydział Nauk Humanistycznych KUL zaprasza na spotkanie z konsul Stanów Zjednoczonych Panią  Dacią Liddle, które odbędzie się 18 grudnia 2018 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113. Pani Konsul opowie o wymianie kulturalnej i akademickiej z USA i możliwościach wyjazdów wakacyjnych dla studentów.