Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na spotkanie autorskie  z Bohdanem Królikowskim, połączone z wystawą publikacji autora. Wydarzenie odbędzie się 7 lutego 2018 r. o godz. 13.00 w Czytelni Informacji Naukowej Biblioteki Uniwersyteckiej (I piętro).  Bohdan Królikowski jest absolwentem filologii polskiej KUL, autorem kilkudziesięciu powieści historycznych. W jego dorobku pisarskim znalazły się również eseje, wspomnienia i listy z podróży. W latach 1956- 1991 związany z Biblioteką Uniwersytecką KUL. Wystawę publikacji autora, będzie można oglądać do końca lutego.

VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Godziny otwarcia Muzeum KUL

wykłady kard. Muellera Na zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

W dniach 13 - 21 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II będą - po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Opera Omnia XIIIKUL wydał kolejny tom dzieł zebranych Josepha Ratzingera – papieża Benedykta XVI. Jest to tom XIIIW rozmowie z czasem", pod redakcją ks. prof. Krzysztofa Góździa i prof. Marzeny Góreckiej. Uroczysta prezentacja nowego tomu odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 16.00 w sali 1031 Kolegium Jana Pawła II. Wykład towarzyszący: Odpowiedź Josepha Ratzingera na historyczno-religijne relatywizowanie chrześcijaństwa wygłosi ks. prof. Karl-Heinz Menke z Uniwersytetu Bonn (laureat Nagrody Ratzingera 2017).

Tom XIII, składający się z trzech części, to najpierw (cz. 1-2) cztery wielkie dialogi Josepha Ratzingera-Benedykta XVI z dwoma dziennikarzami, Vittorio Messorim i Peterem Seewaldem, przeprowadzone w latach 1984-2010. A następnie (cz. 3) wywiady z lat 1969-2004.

Msza w 40. rocznicę wyboru Jana Pawła IIZ okazji 40. rocznicy wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową 16 października 2018 r. o godz. 19.00 w kościele akademickim zostanie odprawiona Msza św. Wspólnej modlitwie dziękczynnej za posługę Jana Pawła II będzie przewodniczył prorektor KUL ks. prof. Andrzej Kiciński.

Rekolekcje na dobry początekDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na rekolekcje na dobry początek nowego roku akademickiego. Na pytanie gdzie mieszka nasz Nauczyciel postara się odpowiedzieć wyjątkowy gość – s. Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”. Rekolekcje odbędą się w Kościele Akademickim KUL w dniach 16-18 października o godz. 19.00.