Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na spotkanie autorskie  z Bohdanem Królikowskim, połączone z wystawą publikacji autora. Wydarzenie odbędzie się 7 lutego 2018 r. o godz. 13.00 w Czytelni Informacji Naukowej Biblioteki Uniwersyteckiej (I piętro).  Bohdan Królikowski jest absolwentem filologii polskiej KUL, autorem kilkudziesięciu powieści historycznych. W jego dorobku pisarskim znalazły się również eseje, wspomnienia i listy z podróży. W latach 1956- 1991 związany z Biblioteką Uniwersytecką KUL. Wystawę publikacji autora, będzie można oglądać do końca lutego.

VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Kolekcja mistrzów MusiałaPonad 80 prac, wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby,  jest prezentowanych na wystawie czasowej w Muzeum KUL. Ekspozycja ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę. Wystawa będzie dostępna  do 17 czerwca 2018 r.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wykłady w ramach projektu "Dozwolenia, informacja, dynamika instytucji, nakazy i prawa"Wydział Filozofii zaprasza na wykłady w ramach projektu Dozwolenia, informacja, dynamika instytucji, nakazy i prawa. Wykłady odbędą się w dniach 22-23 lutego 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

21.02.2018 - 22.02.2018

Flesz Akademicki

FleszW czwartek 22 lutego 2018 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

Opus MagnumRektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 25 lutego 2018 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 96. rocznicy śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego Rektora KUL z koncertem kameralnym wystąpi Gliere Quartet.

Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL, godz. 18.00, wstęp wolny.

wyd_plakat_ja-jestem_multimediaRektor KUL zaprasza na uroczysty koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany „Ja Jestem" - niezwykłe połączenie muzyki symfonicznej, efektów dźwiękowych i fragmentów Pisma Świętego.

W koncercie, w reżyserii Krzysztofa Czeczota, udział wezmą m.in: Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Stanisław Soyka. Oprawę muzyczną koncertu zapewni 40-osobowy zespół Orkiestry Trybunału Koronnego, a Chór KUL wykona Psalm 139. Ten wyjątkowy koncert odbędzie się 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w Centrum Spotkania Kultur. Bilety, w cenach: 10 zł (dla osób z niepełnosprawnością), 40, 60, 80 i 120 zł, można nabyć w kasie CSK oraz na www.eventim.pl

polska.ue.rosja_26.2.2018Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera oraz Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" zapraszają na międzynarodowe seminarium naukowe "Polska i Unia Europejska wobec Rosji Putina 4.0 - perspektywa wspólnego sąsiedztwa". Wydarzenie odbędzie się 26 lutego 2018 r. o godz. 12.30 w auli DMMII- 134 (ul. Droga Męczenników Majdanka 70).

„Basen Morza Śródziemnego - otwarta 'puszka Pandory' dla Unii EuropejskiejKatedra Studiów Wschodnich KUL, Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Basen Morza Śródziemnego - otwarta 'puszka Pandory' dla Unii Europejskiej", która odbędzie się 27 lutego 2018 r. o godz. 11.30 w sali konferencyjnej Instytutu Studiów Politycznych PAN w Warszawie, ul. Polna 18/20.