Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na spotkanie autorskie  z Bohdanem Królikowskim, połączone z wystawą publikacji autora. Wydarzenie odbędzie się 7 lutego 2018 r. o godz. 13.00 w Czytelni Informacji Naukowej Biblioteki Uniwersyteckiej (I piętro).  Bohdan Królikowski jest absolwentem filologii polskiej KUL, autorem kilkudziesięciu powieści historycznych. W jego dorobku pisarskim znalazły się również eseje, wspomnienia i listy z podróży. W latach 1956- 1991 związany z Biblioteką Uniwersytecką KUL. Wystawę publikacji autora, będzie można oglądać do końca lutego.

VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Letnia Szkoła KognitywistykiKognitywistyka KUL i Wydział Filozofii KUL zapraszają na II Letnią Szkołę Kognitywistyki pt. Twórczy umysł, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 5-8 września 2018 r. Ideą przewodnią II Szkoły jest przedstawienie stanu badań oraz kognitywistycznego ujęcia zjawisk związanych z kreatywnością, wyobraźnią (zwłaszcza — wyobraźnią twórczą) oraz myśleniem.

Dlaczego kreatywność?

Plakat

„Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XX wieku”Katedra Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL oraz Stowarzyszenie Psychologii  Pastoralnej zapraszają na 50-te Sympozjum Sekcji Psychologii przy Konferencji Episkopatu Polski „Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XX wieku”, które odbędzie się 17 września 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.