Ze wsi mazowieckiej do Paryża. Bolesław Biegas polski artysta rzeźbiarz we Francji.Muzeum KUL oraz Instytut Historii Sztuki KUL serdecznie zapraszają na kolejny wykład towarzyszący wystawie: „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni. Kolekcja mistrzów Krzysztofa Musiała, która eksponowana jest w Muzeum KUL. Wykład wygłosi prof. dr hab. Lechosław Lameński, a jego tematem będzie twórczość rzeźbiarza i malarza Bolesława Biegasa. Zapraszamy 12 lutego 2018 r., o godz. 17.00 do Gmachu Głównego, sala GG-243.

VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 21 grudnia 2018 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

„Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy z okazji 100-lecia Biblioteki „Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”, które odbędzie się 12 grudnia 2018 r. o godz. 12.00. Na wystawie zostaną zaprezentowane najstarsze i najcenniejsze obiekty zgromadzone w Oddziale Zbiorów Specjalnych: rękopisy, stare druki, zbiory graficzne, kartograficzne i muzyczne. Po raz pierwszy zaprezentowanych zostanie jednocześnie tak wiele oryginalnych dokumentów, które zazwyczaj nie opuszczają zamkniętych magazynów. Wystawę będzie można zwiedzać do 21 grudnia 2018 r.

12.12.2018 - 15.12.2018

Chór KUL w Rzymie

W sobotę 15 grudnia 2018 r. o godz. 21.00 w kościele Santa Maria in Vallicella (Chiesa Nuova) przy Piazza della Chiesa Nuova w Rzymie odbędzie się koncert świąteczny w wykonaniu Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Chór pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki zaśpiewa tradycyjne kolędy i pastorałki polskie. Koncert zorganizował Instytut Polski w Rzymie.

Dwa dni wcześniej – 13 grudnia 2018 r. o godz. 7.10 – Chór zapewni oprawę muzyczną Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra, transmitowanej przez Radio Watykańskie.

Pierwsza lepszaTeatr Enigmatic zaprasza na spektakl przedstawiający „Pierwszą lepszą” Aleksandra Fredry. Ostatnie w tym roku przedstawienie będzie można obejrzeć 14 grudnia 2018 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02 (poziom -1). Wstęp wolny.

Obsada:

Panna Marta - Urszula Kmita
Elwira- Klaudia Juszczak
Zosia - Aleksandra Mejzner
Julia - Urszula Kmita
Alfred - Paweł Jamro
Zdzisław - Łukasz Stępniak

Reżyseria: Alicja Jachiewicz- Szmidt
Kostiumy i scenografia: Urszula Kmita
Światło i dźwięk: Amelia Małyszek - Stępniak, Krzysztof Mróz

konferencja StyczeńInstytut Jana Pawła II KUL zaprasza na konferencję naukową „Prof. Tadeusz Styczeń SDS nauczyciel wolności”, która odbędzie się 14 grudnia 2018 r. (piątek) w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.