kul_plakat_2018_konwersatorium_abp_BudzikInstytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład  Metropolity Lubelskiego Wielkiego Kanclerza KUL ks. abpa Stanisława Budzika  „Narodzony z serca Kościoła. Jan Paweł II o uniwersytecie katolickim”. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 15 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

KUL_plakaty_2018_madzik1-2Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński zaprasza na wręczenie Księgi Jubileuszowej "Artes Liberales. Teatr- Sztuka- Media" prof. Leszkowi Mądzikowi, założycielowi Sceny Plastycznej KUL. Uroczystość odbędzie się 15 marca 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113 o godz. 17.00. Uroczystości będzie towarzyszyła wystawa "Profesor Leszek Mądzik - przestrzeń Artysty".

Konkurs oratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:

• artystycznej,
  • retorycznej,
  • wypowiedzi improwizowanej

Innowacje a wartościKatedra Metodologii Nauk, Polskie Towarzystwo Oceny Technologii II oraz Lubelski Park Naukowo-Technologiczny organizują warsztaty naukowe Innowacje a wartości połączone z dorocznym zjazdem członków Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii.

Wydarzenie odbędzie się 15 i 16 marca 2018 r. w Lublinie. Będzie składać się z dwóch części - teoretycznej, która będzie miała miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz praktycznego omówienia case studies start up-ów - na terenie Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego.

„Anastazego Synaity wskazania pastoralne (VII wiek)”Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. dr. Dariusza Piaseckiego (KUL) „Anastazego Synaity wskazania pastoralne (VII wiek)”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 15 marca 2018 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym semestrze podróżniczy pokaz slajdów organizowany w ramach cyklu "Otwarci na świat". O wędrówce „Pieszo z Neapolu do Rzymu - Vie Francigene del Sud” opowiedzą Marek Marzel i Dariusz Zapała. Pokaz rozpocznie się 15 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-110.

Dni_Mozgu_2018_A2Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL oraz Studenckie Koło Neuronauk KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Dni z mózgiem 2018”, która odbędzie się 14-16 marca 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Opus MagnumRektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 24 lutego 2019 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. W związku z 97. rocznicą śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego Rektora KUL, z Nadzwyczajnym Koncertem Kameralnym wystąpią: Szymon Krzeszowiec – skrzypce oraz Bartosz Bednarczyk – fortepian. Początek koncertu o godz. 18.00.

24.02.2019 - 28.02.2019

51. Tydzień Eklezjologiczny

Tydzień EklezjologicznyKoło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 51. Tydzień Eklezjologiczny pod hasłem „Młodzi w Kościele", który odbędzie się 25-28 lutego 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Zespół Piesni i TańcaW drugie stulecie swego istnienia KUL wchodzi nie tylko z nowymi projektami naukowymi i dydaktycznymi, ale także z inicjatywami, które integrują środowisko akademickie, promują uniwersytet w kraju i za granicą, promują region – Województwo Lubelskie. Takim projektem jest Zespół Pieśni i Tańca KUL. Pozwoli on nie tylko odkrywać i prezentować piękno polskiego, w tym lubelskiego folkloru; celem jest szeroko rozumiana edukacja młodzieży studenckiej w zakresie tańca, śpiewu, muzyki i etnografii.

26.02.2019 - 27.02.2019

Media Day

Media dayInstytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL oraz Uniwersyteckie Centrum Medialne zapraszają na Media Day czyli wydarzenie promujące powstające Uniwersyteckie Centrum Medialne. Odbędzie się ono 27 lutego 2019 r. w godz. 12.00-14.00 w atrium Collegium Norwidianum.

Lublin ekumeniczny 2019Zapraszamy na się spotkanie ekumeniczne inaugurujące program „Lublin Ekumeniczny 2019 ku Jedności. 450 lat Unii Lubelskiej (1569-2019)”, którego jednym z partnerów jest KUL. Spotkanie rozpocznie się w środę, 27 lutego 2019 r., o godz. 17.00 nabożeństwem ekumenicznym w Bazylice OO. Dominikanów.