Innowacje a wartościKatedra Metodologii Nauk, Polskie Towarzystwo Oceny Technologii II oraz Lubelski Park Naukowo-Technologiczny organizują warsztaty naukowe Innowacje a wartości połączone z dorocznym zjazdem członków Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii.

Wydarzenie odbędzie się 15 i 16 marca 2018 r. w Lublinie. Będzie składać się z dwóch części - teoretycznej, która będzie miała miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz praktycznego omówienia case studies start up-ów - na terenie Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego.

Dni_Mozgu_2018_A2Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL oraz Studenckie Koło Neuronauk KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Dni z mózgiem 2018”, która odbędzie się 14-16 marca 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

2019_dialog_program_a3_druk Instytut Psychologii KUL, Polskie Centrum Mediacji oraz Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji zapraszają na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową zatytułowaną "Dialog w różnych przestrzeniach społecznych". Wydarzenie odbędzie się 22 lutego 2019 r.  o godz. 10.00 w sali CTW - 113.

24.02.2019 - 28.02.2019

51. Tydzień Eklezjologiczny

Tydzień EklezjologicznyKoło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 51. Tydzień Eklezjologiczny pod hasłem „Młodzi w Kościele", który odbędzie się 25-28 lutego 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Instytut Ekonomii i Zarządzania KUL oraz Krajowe Stowarzyszenie Ruch Spółdzielców zapraszają na konferencję FORUM SPÓŁDZIELCZE 2019 „Bezpieczeństwo Spółdzielni”. Wydarzenie odbędzie się 27 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w sali CTW- 113.

27.02.2019 - 01.03.2019

Konferencja „Czas na umysł”

Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprasza studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych do wzięcia udziału w konferencji Czas na umysł, która odbędzie się w dniach 28 lutego i 1 marca 2019 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia oraz neurobiologia.

Więcej na umysl.kul.pl.

12.03.2019 - 13.03.2019

Wiosenne Dni Biblijne

plakat_inb__13_marca_2019 Instytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na Wiosenne Dni Biblijne poświęcone kwestii płciowości w Biblii. Tegoroczne spotkanie zatytułowane "Mężczyzną i kobietą stworzył ich (Rdz 1,27). Płciowość w Biblii" odbędzie się 13 marca 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.  Początek wydarzenia o godz. 9.00.

07.04.2019 - 11.04.2019

LXI Tydzień Filozoficzny

Tematem tegorocznej, już LXI edycji Tygodnia Filozoficznego, który odbędzie się  8-11 kwietnia 2019 r. jest Rzeczywistość – myśl – działanie.

W tym roku skupimy się na klasycznym podziale filozofii zaczerpniętym jeszcze od stoików, prezentując jednocześnie w obrębie środowiska uniwersyteckiego Wydziału Filozofii KUL różnorodne podejścia do uprawiania samej filozofii, jak i jej dyscyplin – metafizyki i ontologii, epistemologii i logiki, a także etyki i ujęć historycznych, skontrastowane z wielostronnymi podejściami innych ośrodków akademickich w Polsce. W tych trzech klasycznych dziedzinach filozofii wydaje się zawierać i wyczerpywać sens uprawiania filozofii w ogóle, ponieważ powstające w ciągu wieków refleksji filozoficznej inne dyscypliny filozoficzne, dają się ostatecznie wyprowadzić, bądź ostatecznie sprowadzić do tych trzech klasycznych dyscyplin.