ifigeniaTeatr ITP zaprasza na kolejne spektakle. 16, 18 i 20 marca 2018 r. w sali CTW-02 o godz. 19.00 będzie można obejrzeć dramat muzyczny „Ifigenia”, oparty na mitologicznych historiach opisanych przez m.in. Arystofanesa czy Eurypidesa. To opowieść o toksycznych relacjach w rodzinie żyjącej w cieniu śmierci. Tytułowa bohaterka - z(a)ginęła podczas wojny; jej ojciec (Agamemnon) został zabity; matka (Klitajmestra) żyje ciągłym rozpamiętywaniem swojej najstarszej córki; rodzeństwo - Chryzotemis, Elektra i Orestes pragną zapomnieć o tych tragediach uciekając w pracę, bądź w świat wirtualny.

Szczegóły dotyczące spektakli i możliwości otrzymania wejściówek na stronie Teatru.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Pierwsza lepszaTeatr Enigmatic zaprasza na spektakl przedstawiający „Pierwszą lepszą” Aleksandra Fredry. Przedstawienie będzie można obejrzeć 20 lutego 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02 (poziom -1). Wstęp wolny.

Po co nam wiedza o kościele starożytnym?Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dr. hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) „Po co nam wiedza o Kościele starożytnym?”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 21. lutego 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

21 lutego 2019 r. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński prowadził będzie rozważania podczas apelu jasnogórskiego. W nabożeństwie weźmie udział grupa pracowników i studentów w ramach wyjazdu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół KUL, a wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć w tym dniu na Jasną Górę zapraszamy do łączności w modlitwie.

Opus MagnumRektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 24 lutego 2019 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. W związku z 97. rocznicą śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego Rektora KUL, z Nadzwyczajnym Koncertem Kameralnym wystąpią: Szymon Krzeszowiec – skrzypce oraz Bartosz Bednarczyk – fortepian. Początek koncertu o godz. 18.00.

24.02.2019 - 28.02.2019

51. Tydzień Eklezjologiczny

Tydzień EklezjologicznyKoło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 51. Tydzień Eklezjologiczny pod hasłem „Młodzi w Kościele", który odbędzie się 25-28 lutego 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.