15.04.2018 - 20.04.2018

LX Tydzień Filozoficzny

Tydzień Filozoficzny to jedno z najstarszych wydarzeń odbywających się na Wydziale Filozofii. Tydzień, który organizuje Koło Filozoficzne Studentów KUL, w tym roku odbędzie się już po raz 60.w dniach 16-20 kwietnia 2018 r.

Jest wybitnym fizykiem, który doskonale odnajduje się w świecie kwarków, leptonów i bozonów. Jest osobą, która spełnia wielkie marzenie poważnej części ludzkości o prowadzeniu badań w największej maszynie świata, legendarnym Wielkim Zderzaczu Hadronów. Krzysztof Meissner - profesor, marzyciel nadzwyczajny będzie gościem pierwszego dnia LX Tygodnia Filozoficznego. Zapraszamy do Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113 w poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., o godz. 11.30.

Uczucia macierzyńskie? A a może endorfiny i oksytocyna? Co mają wspólnego miłość i serotonina? A do tego jeszcze DNA, RNA i szczypta znakomitych emocji.

Prof. Magdalena Fikus, znakomita biochemik i popularyzatorka nauki, będzie gościem pierwszego dnia LX Tygodnia Filozoficznego. Zapraszamy do Centrum Transferu wiedzy, aula CTW-113 w poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., o godz. 16.00.

Wydział Filozofii KUL i Polskie Towarzystwo Filozoficzne Oddział w Lublinie zaprasza na debatę "Blaski i cienie naturalizmu". W debacie udział wezmą prof. dr hab. Jan Woleński oraz prof. dr hab. Jacek Wojtysiak. Debata jest częścią LX Tygodnia Filozoficznego. Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. o godz. 18.15 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Prowadzenie prof. dr hab. Marek Hetmański.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.