50 Tydzien EklezjologicznyNaukowe Teologów zaprasza na 50. Jubileuszowy Tydzień Eklezjologiczny, który odbędzie się 16-20 kwietnia 2018 r.

Jakie seminarium na dzisiejsze czasy?Instytut Teologii Duchowości KUL zaprasza na międzynarodowe sympozjum "Jakie seminarium diecezjalne na nasze czasy?" w ramach XLI Dni Duchowości, które odbędzie się 16-17 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy,aula CTW-114.

Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza na XXV Ogólnopolską Konferencję Aktualności Psychologicznych Aktualia 2018, która odbędzie się 16-18 kwietnia 2018 r. pod hasłem: „Chcesz o tym porozmawiać?”.

15.04.2018 - 20.04.2018

LX Tydzień Filozoficzny

Tydzień Filozoficzny to jedno z najstarszych wydarzeń odbywających się na Wydziale Filozofii. Tydzień, który organizuje Koło Filozoficzne Studentów KUL, w tym roku odbędzie się już po raz 60.w dniach 16-20 kwietnia 2018 r.

Uczucia macierzyńskie? A a może endorfiny i oksytocyna? Co mają wspólnego miłość i serotonina? A do tego jeszcze DNA, RNA i szczypta znakomitych emocji.

Prof. Magdalena Fikus, znakomita biochemik i popularyzatorka nauki, będzie gościem pierwszego dnia LX Tygodnia Filozoficznego. Zapraszamy do Centrum Transferu wiedzy, aula CTW-113 w poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., o godz. 16.00.

Wędrując różnymi drogami, najczęściej z teatrem spotykam znaki, które prowadzą na ścieżki, których zwieńczenie bardziej przeczuwam niż jestem pewien. Zobaczony obraz nie potrzebuje deformacji, stylizacji czy udziwnienia. Nosi w sobie prawdę, której pragnienie dostrzeżenia jest sensem tworzenia.

Leszek Mądzik

Zapraszamy na wyjątkowe i bezprecedensowe wydarzenie towarzyszące LX Tygodniowi Filozoficznemu - Faktura czasu. Wystawa fotografii Leszka Mądzika. Wystawa będzie czynna do 20 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Wydział Filozofii KUL i Polskie Towarzystwo Filozoficzne Oddział w Lublinie zaprasza na debatę "Blaski i cienie naturalizmu". W debacie udział wezmą prof. dr hab. Jan Woleński oraz prof. dr hab. Jacek Wojtysiak. Debata jest częścią LX Tygodnia Filozoficznego. Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. o godz. 18.15 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Prowadzenie prof. dr hab. Marek Hetmański.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

28.03.2019 - 29.03.2019

Konferencja "Pszczoła w mieście"

Plakat_2018-nowy Fundacja Rozwoju KUL, Instytut Architektury Krajobrazu KUL oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli zapraszają na IV ogólnopolską konferencję ,,Pszczoła w mieście”, która odbędzie się 29 marca 2019 r. o godz. 9:00 w  Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

Konferencja jest powiązana z zaplanowanym na 28 marca 2019 r. finałowym etapem konkursu ,,Bliżej pszczół” organizowanego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.

07.04.2019 - 11.04.2019

LXI Tydzień Filozoficzny

Tematem tegorocznej, już LXI edycji Tygodnia Filozoficznego, który odbędzie się  8-11 kwietnia 2019 r. jest Rzeczywistość – myśl – działanie.

W tym roku skupimy się na klasycznym podziale filozofii zaczerpniętym jeszcze od stoików, prezentując jednocześnie w obrębie środowiska uniwersyteckiego Wydziału Filozofii KUL różnorodne podejścia do uprawiania samej filozofii, jak i jej dyscyplin – metafizyki i ontologii, epistemologii i logiki, a także etyki i ujęć historycznych, skontrastowane z wielostronnymi podejściami innych ośrodków akademickich w Polsce. W tych trzech klasycznych dziedzinach filozofii wydaje się zawierać i wyczerpywać sens uprawiania filozofii w ogóle, ponieważ powstające w ciągu wieków refleksji filozoficznej inne dyscypliny filozoficzne, dają się ostatecznie wyprowadzić, bądź ostatecznie sprowadzić do tych trzech klasycznych dyscyplin.

lsa Katedra Socjologii Kultury i Religii KUL, Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych Uniwersytetu Wrocławskiego, Komisją Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu zapraszają na VIII Lubelskie Spotkania Antropologiczne "Pomiędzy cynizmem a naiwnością. Ku kulturze zaufania", które odbędą się 10 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 618.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.