Katedra Psychologii Rozwojowej KUL, Katedra Biografistyki Pedagogicznej KUL, Instytutu Pedagogiki KUL, Katedra Psychoprofilaktyki Społecznej KUL, Katedra Psychologii Klinicznej KUL, Instytut Kultury Moralnej oraz Fundacja „Biografie Codzienności” zapraszają na II Międzynarodowe Sympozjum Naukowe „Kazimierz Dąbrowski i Jego dzieło we współczesnej psychologii", które odbędzie się 20-21 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL. Sympozjum poświęcone zostanie zastosowaniu idei Kazimierza Dąbrowskiego w pogłębianiu rozumienia problemów współczesnego człowieka w świecie przemian kulturowych i nowych technologii.

W ramach LX Tygodnia Filozoficznego 20 kwietnia 2018 r. odbędzie się doroczne zebranie Sekcji Filozoficznej Wykładowców Uczelni Katolickich. W jego ramach odbędzie się panel poświęcony przygotowaniu nowego Ratio studiorum dla wyższych seminariów duchownych, zatytułowany Gaudium veritatis – filozofia a (nowa) ewangelizacja. Program spotkania obejmie refleksję nad znaczeniem i specyfiką dydaktyki w dwuletnim studium filozoficznym, poprzedzającym studia teologiczne. W debacie wezmą udział wykładowcy katolickich wydziałów filozofii i teologii. Zebranie odbędzie się w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618 o godz. 14.00.

Zachętą do debaty na temat studium filozofii w seminariach polskich jest opublikowanie konstytucji apostolskiej o kościelnych studiach akademickich, zatytułowanej Gaudium veritatis, czyli radość prawdy, oraz Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis, opublikowanego jako Dar powołania do kapłaństwa

50 Tydzien EklezjologicznyNaukowe Teologów zaprasza na 50. Jubileuszowy Tydzień Eklezjologiczny, który odbędzie się 16-20 kwietnia 2018 r.

15.04.2018 - 20.04.2018

LX Tydzień Filozoficzny

Tydzień Filozoficzny to jedno z najstarszych wydarzeń odbywających się na Wydziale Filozofii. Tydzień, który organizuje Koło Filozoficzne Studentów KUL, w tym roku odbędzie się już po raz 60.w dniach 16-20 kwietnia 2018 r.

Wędrując różnymi drogami, najczęściej z teatrem spotykam znaki, które prowadzą na ścieżki, których zwieńczenie bardziej przeczuwam niż jestem pewien. Zobaczony obraz nie potrzebuje deformacji, stylizacji czy udziwnienia. Nosi w sobie prawdę, której pragnienie dostrzeżenia jest sensem tworzenia.

Leszek Mądzik

Zapraszamy na wyjątkowe i bezprecedensowe wydarzenie towarzyszące LX Tygodniowi Filozoficznemu - Faktura czasu. Wystawa fotografii Leszka Mądzika. Wystawa będzie czynna do 20 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

„Integralny rozwój osoby i ochrona dzieła stworzeniaKUL oraz Międzynarodowa Sieć  Pedagogiczna PILGRIM zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Integralny rozwój osoby i ochrona dzieła stworzenia – teoria i praktyka międzynarodowej sieci pedagogicznej PILGRIM”, która rozpocznie się 31 maja 2019 r. o godz. 10.00 w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Gmachu Głównym.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.