zaproszenie_25Fundacja Rozwoju KUL, Miasto Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Polska Rada Ekumeniczna oddział w Lublinie zapraszają w ramach cyklu spotkań ekumenicznych  "Lublin ekumeniczny w stulecie niepodległości (1918-2018)" nabożeństwo ekumeniczne 25 kwietnia 2018 r.,  które rozpocznie się o godz. 18.00 w Katedrze Lubelskiej. Nabożeństwu przewodniczyć będzie ks. bp Krzysztof Nitkiewicz ordynariusz sandomierski, przewodniczący Rady KEP ds. Ekumenizmu. Kazanie wygłosi  bp Karol M. Babi, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP. Po nabożeństwie o godz. 19.00 w Trybunale Koronnym rozpocznie się Wieczór ekumeniczny, którego gościem będzie bp Krzysztof Nitkiewicz.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.