ifigenia_2018 Teatr ITP zaprasza na kolejne spektakle. 19, 20 i 21 października 2018 r. w sali CTW-02 o godz. 19.00 będzie można obejrzeć dramat muzyczny „Ifigenia”, oparty na mitologicznych historiach opisanych przez m.in. Arystofanesa czy Eurypidesa. Będzie to ostatnie spotkanie z rodziną Atrydów, które w repertuarze obecne jest od lutego 2017 r. "Ifigenia" to opowieść o toksycznych relacjach w rodzinie żyjącej w cieniu śmierci. Tytułowa bohaterka - z(a)ginęła podczas wojny; jej ojciec (Agamemnon) został zabity; matka (Klitajmestra) żyje ciągłym rozpamiętywaniem swojej najstarszej córki; rodzeństwo - Chryzotemis, Elektra i Orestes pragną zapomnieć o tych tragediach uciekając w pracę, bądź w świat wirtualny.

Przedstawienie było wystawiane nie tylko w Lublinie, ale także w Ostródzie i Legionowie.

Szczegóły na stronie Teatru.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

W dniach 13 - 21 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II będą - po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

zeb_publiczne_-_plakat_a2_brutto_2019_420x594-1 Zarząd Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza na Publiczne Zebranie Towarzystwa Naukowego KUL połączone z wręczeniem Nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego ks. prof. dr. hab. Stanisławowi Wilkowi. Uroczystość odbędzie się dnia 27 marca 2019 r. o godz. 16.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

kul_plakat_2019_seminarium_adams Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych, Instytut Filologii KUL oraz Instytut Europy Środkowej w Lublinie zapraszają na wykład prof. A. Jamesa McAdamsa (University of Notre Dame, USA) zatytułowany "Trump's America, Trump's Europe".  Wydarzenie odbędzie się 28 marca 2019 r.  o godz. 14.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 618.

kul_plakat_2019_welcome2 Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL zaprasza na międzynarodową konferencję zatytułowaną "WELCOME TO KUL. Wzmacnianie kompetencji w relacjach międzynarodowych na uniwersytecie", która odbędzie się w dniach 28 - 30 marca 2019 r. Wydarzenie organizowane w ramach projektu NAWA.

prof. A. Jameso McAdamsRektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. A. Jamesowi McAdamsowi, która odbędzie się w piątek 29 marca 2019 r., o godz. 11.00, w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.