wykład „Konstytucja apostolska Veritatis gaudium o uniwersytetach i wydziałach kościelnych”Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład „Konstytucja apostolska Veritatis gaudium o uniwersytetach i wydziałach kościelnych”, który wygłosi ks. prof. Wojciech Zyzak (Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie). Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

konferencję naukową „Blask prawdy i miłości. Humanae vitae i Veritatis splendor dzisiaj”Instytut Teologii Moralnej KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Blask prawdy i miłości. Humanae vitae i Veritatis splendor dzisiaj”, która odbędzie się 5 grudnia 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9.00.

„Młodzież i uzależnienia 2. Uzależnienie od współczesnych mediów"Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL zaprasza na interdyscyplinarne seminarium naukowe „Młodzież i uzależnienia 2. Uzależnienie od współczesnych mediów", które odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-623.

04.12.2018 - 05.12.2018

Lublin niedalekiej przyszłości

Instytut Architektury Krajobrazu KUL zaprasza na prezentacje studentów gospodarki przestrzennej KUL dotyczące zrównoważonych zmian w przestrzeni Lublina: #16 Rozmowy o mieście - Lublin niedalekiej przyszłości.

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2018, godz. 17.00, sala CTW-114 (Centrum Transferu Wiedzy KUL).

02.12.2018 - 05.12.2018

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje AdwentoweRekolekcje adwentowe  w Kościele Akademickim KUL poprowadzi w tym roku ks. prof. Andrzej Szostek. Ich tematem będzie „Bóg Mądry i Miłosierny”, a odbędą się one 3-5 grudnia 2018 r. Nauki będą głoszone w czasie Mszy św. o godz. 6.30, 12.30 i 19.00.

Po Mszy św. o godz. 19.00 we wtorek 4 grudnia Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński dokona poświęcenia nowego krzyża przed kościołem.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL zaprasza na otwarte seminarium O książce Andrzeja Grzegorczyka W poszukiwaniu ukrytego sensu. Wydarzenie rozpocznie się 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 14.00 w sali GG- 208.

20.03.2019 - 21.03.2019

Dzień Otwarty KUL w Stalowej Woli

kul_plakat_2019_stalowa Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli zaprasza 21 marca 2019 r. na Dzień Otwarty KUL w Stalowej Woli. W ramach wydarzenia zaplanowano ciekawe prelekcje i warsztaty z zakresu dopalaczy, zapamiętywania i koncentracji uwagi.

Zapraszamy!

Droga KrzyżowaZapraszamy na II Męską Drogę Krzyżową na Poczekajce, która odbędzie się w piątek 22 marca 2019 r. Nabożeństwu będzie przewodniczył Prorektor ds. studentów i kontaktów międzynarodowych KUL ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL.  Rozpocznie się ono o godz. 19.15 poświęceniem kaplicy w Męskim Domu Studenckim.

kul_plakat_2019_rosja_konkurs1-1Instytut Filologii Słowiańskiej KUL organizuje po raz   VIII Konkurs Wiedzy o Rosji (język- kultura- historia-  realia). Tegoroczne zmagania rozpoczną się 22 marca 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.  Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy uczą się języka rosyjskiego oraz  interesują się kulturą rosyjską.