wykład „Konstytucja apostolska Veritatis gaudium o uniwersytetach i wydziałach kościelnych”Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład „Konstytucja apostolska Veritatis gaudium o uniwersytetach i wydziałach kościelnych”, który wygłosi ks. prof. Wojciech Zyzak (Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie). Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

konferencję naukową „Blask prawdy i miłości. Humanae vitae i Veritatis splendor dzisiaj”Instytut Teologii Moralnej KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Blask prawdy i miłości. Humanae vitae i Veritatis splendor dzisiaj”, która odbędzie się 5 grudnia 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9.00.

„Młodzież i uzależnienia 2. Uzależnienie od współczesnych mediów"Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL zaprasza na interdyscyplinarne seminarium naukowe „Młodzież i uzależnienia 2. Uzależnienie od współczesnych mediów", które odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-623.

04.12.2018 - 05.12.2018

Lublin niedalekiej przyszłości

Instytut Architektury Krajobrazu KUL zaprasza na prezentacje studentów gospodarki przestrzennej KUL dotyczące zrównoważonych zmian w przestrzeni Lublina: #16 Rozmowy o mieście - Lublin niedalekiej przyszłości.

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2018, godz. 17.00, sala CTW-114 (Centrum Transferu Wiedzy KUL).

02.12.2018 - 05.12.2018

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje AdwentoweRekolekcje adwentowe  w Kościele Akademickim KUL poprowadzi w tym roku ks. prof. Andrzej Szostek. Ich tematem będzie „Bóg Mądry i Miłosierny”, a odbędą się one 3-5 grudnia 2018 r. Nauki będą głoszone w czasie Mszy św. o godz. 6.30, 12.30 i 19.00.

Po Mszy św. o godz. 19.00 we wtorek 4 grudnia Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński dokona poświęcenia nowego krzyża przed kościołem.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 21 grudnia 2018 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

„Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy z okazji 100-lecia Biblioteki „Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”, które odbędzie się 12 grudnia 2018 r. o godz. 12.00. Na wystawie zostaną zaprezentowane najstarsze i najcenniejsze obiekty zgromadzone w Oddziale Zbiorów Specjalnych: rękopisy, stare druki, zbiory graficzne, kartograficzne i muzyczne. Po raz pierwszy zaprezentowanych zostanie jednocześnie tak wiele oryginalnych dokumentów, które zazwyczaj nie opuszczają zamkniętych magazynów. Wystawę będzie można zwiedzać do 21 grudnia 2018 r.

12.12.2018 - 15.12.2018

Chór KUL w Rzymie

W sobotę 15 grudnia 2018 r. o godz. 21.00 w kościele Santa Maria in Vallicella (Chiesa Nuova) przy Piazza della Chiesa Nuova w Rzymie odbędzie się koncert świąteczny w wykonaniu Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Chór pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki zaśpiewa tradycyjne kolędy i pastorałki polskie. Koncert zorganizował Instytut Polski w Rzymie.

Dwa dni wcześniej – 13 grudnia 2018 r. o godz. 7.10 – Chór zapewni oprawę muzyczną Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra, transmitowanej przez Radio Watykańskie.

Pierwsza lepszaTeatr Enigmatic zaprasza na spektakl przedstawiający „Pierwszą lepszą” Aleksandra Fredry. Ostatnie w tym roku przedstawienie będzie można obejrzeć 14 grudnia 2018 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02 (poziom -1). Wstęp wolny.

Obsada:

Panna Marta - Urszula Kmita
Elwira- Klaudia Juszczak
Zosia - Aleksandra Mejzner
Julia - Urszula Kmita
Alfred - Paweł Jamro
Zdzisław - Łukasz Stępniak

Reżyseria: Alicja Jachiewicz- Szmidt
Kostiumy i scenografia: Urszula Kmita
Światło i dźwięk: Amelia Małyszek - Stępniak, Krzysztof Mróz

Wydział Nauk Humanistycznych KUL zaprasza na spotkanie z konsul Stanów Zjednoczonych Panią  Dacią Liddle, które odbędzie się 18 grudnia 2018 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113. Pani Konsul opowie o wymianie kulturalnej i akademickiej z USA i możliwościach wyjazdów wakacyjnych dla studentów.