„Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy z okazji 100-lecia Biblioteki „Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”, które odbędzie się 12 grudnia 2018 r. o godz. 12.00. Na wystawie zostaną zaprezentowane najstarsze i najcenniejsze obiekty zgromadzone w Oddziale Zbiorów Specjalnych: rękopisy, stare druki, zbiory graficzne, kartograficzne i muzyczne. Po raz pierwszy zaprezentowanych zostanie jednocześnie tak wiele oryginalnych dokumentów, które zazwyczaj nie opuszczają zamkniętych magazynów. Wystawę będzie można zwiedzać do 21 grudnia 2018 r.

Uniwersytet Otwarty KUL serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty KUL w Tomaszowie Lubelskim, który odbędzie się 12 grudnia 2018 r. Wydarzenie rozpocznie Msza św. o godz. 10.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim. Homilię wygłosi ks. dr hab. Janusz Lekan, prof. KUL, Prodziekan ds. studenckich Wydziału Teologii KUL. Od godz. 11.30 zapraszamy do Centrum Edukacyjno-Kongresowego KUL, gdzie uczniowie będą mieli okazję do poznania oferty edukacyjnej KUL oraz wysłuchania wykładów, które wygłoszą dr Aleksandra Borowicz: „Mówiące dłonie” oraz dr Andrzej Zykubek: „Mój starszy brat – Neandertalczyk”.

Fotorelacja

„Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka.Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej zaprasza na międzynarodową konferencję naukową Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe, która odbędzie się 11-12 grudnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114. Konferencję patronatem objęła Przewodnicząca  Zespołu Edukacji Elementarnej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN prof. dr hab. Józefa Bałachowicz.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

rekolekcje_rys Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Rozważania zatytułowane "Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się Synów Bożych" odbywać się będą 17- 19 marca 2019 r. w Kościele Akademickim KUL.

Nauki rekolekcyjne głoszone podczas mszy świętych:

• 17 marca (niedziela) o godz. 19.00 i 20.30
        • 18 - 19 marca (poniedziałek - wtorek) o godz. 12.30 i 19.00.

UE po BrexixieInstytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera, Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”, Polskie Towarzystwo Studiów Europejskich, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Unia Europejska po Brexicie: konsekwencje dla Polski”, która odbędzie się 19 marca 2019 r. o godz. 10.00 w budynku Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, ul. Droga Męczenników Majdanka 70, aula DMMII-116.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę "Kształtowanie się Państwa Polskiego w dwudziestoleciu międzywojennym", której otwarcie nastąpi 19 marca 2019 r. o godz. 13.00 w holu przed Czytelnią Główną. Wśród eksponatów znajdują się liczne rękopisy, książki, fotografie oraz dokumenty osobiste z okresu II RP. Wystawa potrwa do 10 maja 2019 r.

„Asertywność - jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi?"Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego zaprasza na interdyscyplinarne seminarium naukowe „Asertywność - jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi ?", które rozpocznie się 20 marca 2019 r. (środa) o godz. 15.30 w Colegium Norwidianum, sala CN-205.