Katedra antropologii Filozoficznej i Filozofii prawa KUL, Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej zapraszają na XVIII Ogólnopolską Konferencję Nauczycieli i Wychowawców "Szkoła miejscem wychowania człowieka", która odbędzie się 16 marca 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Podczas konferencji zostaną podjęte kwestie związane z funkcjonowaniem szkoły jako miejsca wychowania dzieci i młodzieży.

12.03.2019 - 15.03.2019

Konferencja "Dni z mózgiem"

dni_z_mozgiem_2019_a2-1 Studenckie Koło Neuronauk i Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL zapraszają na konferencję "Dni z Mózgiem", która odbędzie się w dniach 13-15 marca 2019 r. w sali CTW-113. Konferencja wpisuje się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week), wydarzenia mającego na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.