Drodzy Pracownicy,
Drodzy Studenci,

 

w chwilach trudnych ożywia się ogólnoludzka wrażliwość i duch wspólnoty, zwłaszcza gdy karmi się chrześcijańską wyobraźnią miłosierdzia.


Boleśnie doświadczani w ciągu naszych narodowych dziejów, zaznaliśmy równocześnie wielkodusznej życzliwości, także w dniach stanu wojennego. Dzisiaj oczy nie tylko Europy zwrócone są na Ukrainę, dramatycznie szukającą swego miejsca wśród narodów europejskich, rozpoczynającą tę drogę od zaprowadzenia ładu we własnej Ojczyźnie.


Rzeczpospolita Polska jako pierwszy kraj uznała przed laty niepodległość i suwerenność wolnej Ukrainy. Nie zapomnijmy i dzisiaj o naszych Sąsiadach. Wielkodusznie, na ile potrafimy, przyłączmy się do akcji „Solidarni z Ukrainą”, prowadzonej przez Caritas Polska.


Caritas Polska współpracuje z Caritas we Lwowie i Kijowie. Na prośbę Caritas Spes z Ukrainy prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup leków i żywności. Obecnie jest to najłatwiejsza dostępna forma pomocy Ukrainie. Wesprzyjmy modlitwą i samarytańską pomocą Ojczyznę wielu naszych ukraińskich Studentów i Przyjaciół.

 

ks. prof. Antoni Dębiński
Rektor KUL

nr konta:

PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina".

Jednocześnie na rzecz poszkodowanych zostaje uruchomiony charytatywny SMS

„POMAGAM" numer 72052, koszt 2,46 zł z vat.

 

wiecej informacji na stronie:
http://www.caritas.pl/aktualnosci/wiadomosci-z-polski-i-ze-swiata/9459-solidarni-z-ukraina