80. urodziny ks. prof. Michała Hellera

Ja wybrałem, oczywiście, filozofię przyrody nieożywionej. Mieliśmy dużo matematyki i fizyki, mniej więcej tyle, ile jest na wydziałach politechnicznych - co było dobre dla mojej przyszłości. Matematyki uczył nas ksiądz Franciszek Jakóbczyk, który pochodził ze szkoły warszawskiej; dostał od biskupa parafię pod Lublinem i miał z nami wykłady. Był wymagający, ale łagodny. Natomiast fizyki uczył profesor Wacław Staszewski, myśmy go nazywali »Dziadek«. (...) Po wojnie wylądował w Lublinie i to on organizował fizykę na KUL-u.

Ks. prof. Michał Kazimierz Heller urodził się 12 marca 1936 r. w Tarnowie. Jest laureatem Nagrody Templetona i kawalerem Orderu Orła Białego. Jest dyrektorem i założycielem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Jest wybitnym filozofem, teologiem, fizykiem i kosmologiem.