ROK AKADEMICKI 2009/2010

 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W AEROBIKU SPORTOWYM

Gdańsk 18-20.04.2010

 

Skład ekipy startującej w mistrzostwach:

1.      Agata Bujak (V administracja) – w kategorii solistki

2.       Karolina Irzyk (II filologia germańska) - kategorii dwójki

3.      Adam Wódka (I filozofia)- w kategorii dwójki

W drużyna AZS KUL w typach  Uniwersytety zajęła piąte miejsce, zaś w klasyfikacji generalnej  miejsce 17 (na 27 startujących uczelni).

 

 

ROK AKADEMICKI 2008/2009

NOWOROCZNY MARATON FITNESS

Dnia 17 stycznia w godzinach 10.00-13.00 w Hali Sportowej KUL JP II, odbył się Noworoczny Maraton Fitness. Była to szósta tego typu Impreza, która już na dobre wpisała się w sportową tradycję SWFiS i AZS.

Maraton we współpracy KU AZS zorganizowała i prowadziła mgr Joanna Kubińska, która związana jest z tą inicjatywą od samego początku. Impreza trwała 3 godziny i obejmowała zajęcia: dance, funky, circuit training. W prowadzenie zajęć circiut training, obejmujących 4 stacje wzmacniające włączyły się studentki sekcji aerobiku sportowego (Agata Bujak, Karolina Irzyk, Monika Droń).

Miłośników tego typu aktywności nie zabrakło i tym razem; wyzwanie do wspólnego ćwiczenia podjęło 170 studentów, chcących sprawdzić własne możliwości. Mimo zmęczenia, dobre humory dopisywały do końca. Wśród najbardziej wytrwałych, ćwiczących do samego końca uczestników rozlosowano nagrody, których fundatorem był Klub Uczelniany AZS KUL.

 

Maraton Fitness

ROK AKADEMICKI 2007/2008

XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Aerobiku Sportowym.

W dniach 11-13 kwietnia 2008 r. odbyły się we Wrocławiu, zorganizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Aerobiku Sportowym

Sekcja aerobiku sportowego prowadzona przez mgr Joannę Kubińską startowała w tej dyscyplinie po raz pierwszy. W skład ekipy biorącej udział w mistrzostwach weszły:

- Marta Dudarewicz (V filozofia) - startująca w Jedynce i Trójce

- Marta Walewska(I prawo)- startująca w Trójce

- Marta Ptaszyńska (I ekonomia) - startująca w Trójce

- Izabela Januszewska (I psychologia) - rezerwowa

- Monika Droń (I germanistyka) - kierownik ekipy

W klasyfikacji generalnej AZS KUL JPII zajął 18 miejsce. Marta Dudarewicz wśród solistek zajęła 29 miejsce, zaś Trójka uklasowała się na 18 pozycji. Ze względu na zbyt małą liczbę startujących Uniwersytetów (5) nie było klasyfikacji w typach.

             Dla całego zespołu były to pierwsze kroki w tej jakże trudnej dyscyplinie. Wyjazd na Mistrzostwa przybliżył studentkom obraz aerobiku sportowego i zmotywował do dalszych treningów i lepszego startu w przyszłym roku.

 

 aerobik_sportowy_1_400       aerobik_sportowy_3_400

 XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Aerobiku Sportowym, Wrocław 2008 r.

 

 

 

aerobik_sportowy_2_400

 

 

Autor: Beata Rawska
Ostatnia aktualizacja: 03.10.2011, godz. 12:44 - Beata Rawska