Rok akademicki 2007/2008

 


XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w badmintonie

W dniach 17-20 kwietnia2008 sekcja badmintona KUL Lublin wzięła udział w XXV Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w badmintonie. Zawody odbyły się na hali sportowej Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Organizatorem był AZS środowisko Kraków.

Drużyny rozegrały mecze pojedyńcze kobiet i mężczyzn, debel kobiet i mężczyzn oraz mixty.

Drużyna KUL Lublin zagrała pierwszy mecz z Politechnika Wrocławską - ZOD Jelenia Góra (0:4). Drugi mecz z Politechniką Łódzka zakończył się wynikiem 1:4.

W zawodach udział wzięło 32 drużyny. W klasyfikacji ogólnej drużyna KUL Lublin zajęła 30 miejsce. W typach uniwersytetów miejsce 8.


Skład drużyny

1. Michał Chudek

2. Konrad Kossowski

3. Tomasz Janusiewicz

4. Wojciech Kozik

5. Łukasz Jarosz

6. Agnieszka Gruszczyńska

7. Agnieszka Jaskólska

8. Magdalena Bielak

9. Marcin Szczepaniuk

 

Opiekunem sekcji jest mgr Agnieszka Sokół


Mistrzostwo Szkół Wyższych wywalczyli reprezentanci AZS Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, miejsce II zajęli AZS Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, III - AZS Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie

 

 

 

 

 

 

 

TURNIEJ BADMINTONA

 


Dnia 28.03.2008 na hali sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na ul. Konstantynów 1g odbył się I Turniej Badmintona. impreza miała charakter otwarty i rozegrana została w dwóch kategoriach: kobiety i mężczyźni. Organizatorem był KU AZS KUL na czele z opiekunem sekcji mgr Agnieszka Sokół oraz Studium Wychowania fizycznego i Sportu KUL.

Rozgrzewka dla wszystkich zawodników rozpoczęła się o godzinie 17.00, równocześnie odbyło się losowanie i rozstawienie zawodników wg systemu pucharowego.

Uroczyste otwarcie, w którym uczestniczył kierownik SWFiS mgr Stanisław Lis, odbyło się o 17.30 wraz z oficjalnym podaniem ustawienia zawodników.

Nad przebiegiem turnieju - kolejnością startów i protokołowaniem gier czuwał sekretariat turnieju w składzie: Anna Albingier,

W kategorii kobiet wystąpiło 8 kobiet, w kat. mężczyzn 10 osób, łącznie 18 zawodników.

Spotkania rozgrywane według regulaminu PZBadmintona - do 2 wygranych setów, granych do 15 pkt. dla mężczyzn, 11pkt. dla kobiet). W finale mężczyzn gra toczyła się do21 pkt. do dwóch wygranych setów.

Wśród kobiet I miejsce zajęłą Joanna Białek - była najlepsza zawodniczką a zarazem najmłodsza uczestniczka turnieju (gimnazjum). II miejsce zajęła Agnieszka Jaskólska (I rok muzykologia, sekcja badmintona KUL), III miejsce przypadło Joannie Daraż (I rok).

W kat. mężczyzn najlepszy był Piotr Banach - I miejsce, II miejsce wywalczył Bartosz Białek (liceum) a trzecie należało do Tomaszowa Janusiewicza.


Kategoria Kobiety:

1. Agnieszka Gruszczyńska
2. Joanna Białek
3. Anna Bryłka
4. Ewa Maciejewska
5. Joanna Daraż
6. Magda Bielak
7. Magdalena Ważna
8. Agnieszka Jaskólska


Kategoria Mężczyźni

1. Paweł Stopyra
2. Bartosz Białek
3. Maciej Feliks
4. Michał Grela
5. Łukasz Jarosz
6. Wojtek Kozik
7. Tomasz Janusiewicz
8. Wojciech Szczęsny
9. Konrad Kossowski
10. Piotr Banach

 

 

 

 

obraz_034_400

W roku akademickim 2004/2005 zostały rozegrane dwie rundy ligi międzyuczelnianej pomiędzy zespołami KULu, UMCS, Politechniki Lubelskiej oraz Akademii Rolniczej. W rundzie jesiennej drużyna KULu wygrała z Politechniką Lubelską 4:3 i z Akademią Rolniczą 4:0 po czym uległa reprezentacji UMCS 1:4. W rundzie wiosennej KUL potwierdził drugą pozycję w Lublinie pokonując jeszcze raz Akademię Rolniczą 4:0, a Politechnikę Lubelską 4:1. Do tych zwycięstw przyczyniła się drużyna w składzie:

Adam Breś, Marcin Chudek, Michał Chudek, Marek Oratowski, Rafał Kaniewski, Agnieszka Chrustowicz, Justyna Dąbrowska, Barbara Królik, Marzena Majchrzak, Lidia Wiśniewska, Agnieszka Włodarczyk

Sekcja badmintona prowadzona jest przez mgr Dorotę Borek.

22 października 2005 roku na obiektach sportowych przy Gimnazjum im. Polonii Francuskiej w Trawnikach odbyły się Mistrzostwa Województwa młodzieżowca w badmintonie. Turniej został rozegrany na czterech boiskach. Wzięło w nim udział 50 zawodników reprezentujących kluby:

  • AZS Katolicki Uniwersytet Lubelski
  • AZS Politechnika Lubelska
  • Uczniowski Klub Sportowy „KIKO” Zamość
  • Ludowy Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „Pojezierze” Łęczna
  • Uczniowski Klub Sportowy przy Gimnazjum nr 4 w Zamościu
  • Uczniowski Klub Sportowy w Ostrówku
  • Klub Sportowy „Orlik” Ludwin

obraz_002_400AZS Katolicki Uniwersytet Lubelski wystąpił w składzie:
Michał Chudek, Konrad Kossowski, Agnieszka Włodarczyk
Rywalizując z zawodnikami uprawiającymi badminton wyczynowo Agnieszka Włodarczyk, w grze pojedynczej kobiet, zajęła 7 miejsce (na 18 startujących zawodniczek), a para mieszana Michał Chudek/Agnieszka Włodarczyk – 5 miejsce. Dzięki tym osiągnięciom w klasyfikacji ogólnej drużyna KULu uplasowała się na 5 miejscu.

W roku akademickim 2005/2006 zajęcia sekcji badmintona odbywają się trzy razy w tygodniu: w poniedziałek i w środę o godz. 19.00 oraz w piątek o godz.17.30. Chętnych serdecznie zapraszamy :)

 

Zestawienie wyników sekcji:

Sekcja badmintona KUL w rozgrywkach międzyuczelnianych:

2000/2001 – III miejsce
2001/2002 – II miejsce
2002/2003 – II miejsce
2003/2004 – I miejsce
2004/2005 – II miejsce

img_2836_400Sekcje badmintona na innych uczelniach lubelskich:

KU AZS UMCS
KU AZS PL
KU AZS AR (od 2004 roku)

Sekcja badmintona na MPSW:

VIII miejsce (typ Uniwersytety) w 2003 roku
Autor: Jolanta Wójcicka
Ostatnia aktualizacja: 23.11.2008, godz. 15:59 - Beata Rawska