ROK AKADEMICKI 2008/2009

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONIE - 03.05.2009

W dniu 3.05.2009 r. w Katowicach zorganizowane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w maratonie na dystansie 42 km 195 m. Student V roku Teologii - Łukasz Tkaczyk zajął I miejsce i zdobył złoty medal.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - 24.04.2009

24 kwietnia 2009 r. w Łodzi, rozgrane zostały AMP w biegach przełajowych. Reprezentacja naszej uczelni zajęła wśród kobiet - IX miejsce, natomiast wśród mężczyzn - VII miejsce. Wśród mężczyzn najlepiej punktowali: Adrian Domiński, Paweł Wysocki, Tomasz Brodacki, Łukasz Wolski, Krzysztof Hudy oraz Krzysztof Szabat. Wśród kobiet: Anna Antończyk, Natalia Grzybała, Aneta Kornaś, Aneta Stępień, Wioletta Waszkiewicz, Agnieszka Kowalczyk, Marta Miller

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI AZS - 23.05.2009

W zawodach z własnej inicjatywy wystartowali: Mateusz Grzywnowicz, który zajął IV miejsce w rzucie młotem, Paweł Wysocki - X miejsce w Biegu na 1500 m., a Adrian Domiński niestety z powodu kontuzji nie ukończył Biegu.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO - 16.05.2009

Podczas rozegranych w dniu 16.05.2009 r. AMWL w klasyfikacji drużynowej kobiet nasza Uczelnia zajęła II miejsce. Natomiast w męska drużyna V miejsce.

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli:

Waszkiewicz Wioletta   II miejsce (400 m)

II miejsce (200 m)

Antończyk Anna               I miejsce (800 m)

Kornaś Aneta                  III miejsce (800 m)

Domiński Adrian              I miejsce (800 m)

Antoń Paweł                     I miejsce (3000 m)

Brodacki Tomasz           III miejsce (3000 m)

XVII MIĘDZYNARODOWY I OGÓLNOPOLSKI BIEG SOLIDARNOŚCI „LUBELSKI LIPIEC ‘80”

W dniu 06.06.2009 r. zorganizowany został pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego p. Krzysztofa Grabczuka - XVII Międzynarodowy i Ogólnopolski Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec ‘80”. Także w tym roku w Biegu Studentów najlepsi okazali się studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W kategorii kobiet I miejsce i złoty medal zdobyła Anna Antończyk; w kategorii mężczyzn I miejsce i złoty medal zdobył Adrian Domiński, a Paweł Wysocki zajął II miejsce i zdobył srebrny medal. Łącznie w pierwszej dziesiątce biegu kobiet znalazło się aż 6 studentek naszej Uczelni. Natomiast wśród mężczyzn – 5 studentów naszej Uczelni.

I BIEG PAPIESKI 16.X.2008 r.

Bardzo dobrze spisali się studenci Katolickiego uniwersytetu Lubelskiego w zorganizowanym 16 października 2009 r. I Biegu Papieskim. Wśród mężczyzn I miejsce zajął Adrian Domiński, III był Paweł Wysocki. W pierwszej dziesiątce znaleźli sie ponadto: Tomasz Brodacki (IV miejsce), Paweł Antoń, Paweł Sztorc, Łukasz Stompór. Wśród kobiet II najlepiej spisała się Ewa Skrudlik, zajmując II miejsce. Ponadto w pierwszej dziesiątce uplasowały się: Marta Miller, Aneta Stępień, Agnieszka Kowalczyk, Ewa Zemszał.

Bieg Papieski rozegrano w trzydziestą rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu przez Jana Pawła II. W zamyśle inicjatorów imprezy Bieg Papieski będzie organizowany co rokui ma upamiętniać miejsca w Lublinie, w których papież Polak przebywał w 1987 roku.

Opiekunem sekcji lekkoatletycznej jest mgr Barbara Pudło.

ROK AKADEMICKI 2006/2007

Lekkoatletyka:

W dniach 25-27 maja 2007 roku na obiektach sportowych AWF Warszawa odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w lekkiej atletyce.
Największy sukces indywidualny w uniwersytetach osiągnęła Alicja Lipińska, studentka I roku filologii angielskiej, zdobywając srebrny medal w rzucie dyskiem.
W Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w biegach przełajowych w dniach 20-21.04.2007 roku na obiektach SGGW Warszawa studentki KUL zdobyły 8 miejsce w Polsce wśród wszystkich wyższych uczelni oraz 5 miejsce wśród uniwersytetów.
Drużyna biegła w składzie:
1. Agnieszka Tymoszuk IV filoz. teoretyczna
2. Anna Antończyk VI administracja
3. Jolanta Florek V prawo
4. Dorota Trzeszczkowska V fil. germańska
5. Ewa Skrudlik II psychologia

Studentki i studentów do startu w zawodach lekkoatletycznych przygotował trener klasy mistrzowskiej mgr Stanisław Lis z pomocą mgr Agnieszki Koprowskiej i mgr Wiesława Dzięcioła.

MEDALE SEKCJI LEKKIEJ ATLETYKI
Dnia 02.03.2007 roku na pięknych trasach biegowych wokół Zalewu Miejskiego w Zamościu, rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych, w których startowało 432 zawodników. Na dystansie 1600 m. w kategorii młodzieżowej kobiet, najlepiej wypadły zawodniczki trenera mgr Stanisława Lisa z Klubu Uczelnianego AZS-KUL Lublin, które zajęły 3 pierwsze miejsca:

I miejsce i złoty medal zdobyła ANNA ANTOŃCZYK
II miejsce i srebrny medal zdobyła JOLANTA FLOREK
III miejsce i brązowy medal zdobyła DOROTA TRZESZCZKOWSKA

OSTATNIE OSIĄGNIĘCIA LEKKOATLETÓW
Dnia 2 czerwca 2007 roku w Lublinie odbył się 15 Międzynarodowy Bieg Solidarności, w którym wzięła udział reprezentacja studentów KUL - Lublin, trenowana przez mgr Stanisława Lisa. Startowało 2155 zawodników i zawodniczek. Na dystansie 2500 metrów w kategorii studentek i studentów, medale zdobyli:

- Adrian Domiński - I miejsce i złoty medal,
- Kamil Kowalski - II miejsce i srebrny medal
- Urszula Grela - II miejsce i srebrny medal

W punktacji zespołowej kobiet i mężczyzn w kategorii Wyższych Uczelni KUL-Lublin zajął I miejsce.

BIEGI PRZEŁAJOWE

I BIEG O PUCHAR REKTORA KS PROF. DR HAB STANISŁAWA WILKA

W wolną sobotę od nauki w dniu 20 października 2007 roku  w gorącej atmosferze rywalizacji sportowej odbył się I w historii Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Bieg o Puchar Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks prof.dr hab. Stanisława Wilka.
Organizatorami imprezy były panie prowadzące sekcje lekkoatletyki przy SWFiS : mgr Renata Chmielarz (sekcja kobiet) oraz mgr Agnieszka Koprowska (sekcja mężczyzn). Przy wspanialej aurze i świetnej organizacji zawody miały miejsce na terenie Studium WF przy ul. Konstantynów 1G.
Uroczyste otwarcie imprezy poprowadził w imieniu ks rektora kierownik SWFiS Stanisław Lis.
W zawodach udział wzięły 3 szkoły wyższe: KUL Lublinm Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie oraz Medyczne Studium Zawodowe nr 3 Lublin. Łącznie wystartowało 45 studentów. W punktacji generalnej kobiet i mężczyzn pierwsze miejsce zajął KUL Lublin, kolejne WSNS.
W konkurencji kobiet w biegu na 600m wygrała Anna Antończyk (studentka 3 roku administracji), II miejsce - Agnieszka Kowalczyk (1 rok psychologia), III - Ewa Wietrzyk (3 rok filologia słowiańska), IV - Magdalena Orczykowska (I rok romanistyka), V - Iża Patlarska (3 rok filologia angielska), VI - Malwina Liponoga (3 rok prawo).
Wśród mężczyzn w biegu na 1000m zwyciężył Krzysztof Brągiel (2 rok socjologia), II miejsce zajął Kamil Skałecki (1 rok ekonomia), III - Tomasz Brodacki (2 rok socjologia), IV - Karol Surdacki (2 rok socjologia), V - Paweł Petkowicz (1 rok muzykologia), VI - Rafał Kuźmiuk (1 rok ekonomia).
Puchary za zajęcie I miejsc oraz medale i pamiątkowe dyplomy dla reszty zawodników wraz z gratulacjami wręczał kierownik Stanisław Lis.

XXIV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Biegach Przełajowych
W dniu 21 Kwiecień 2007 roku (sobota) na obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Biegach Przełajowych, w których wzięła udział reprezentacja studentek i studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Bardzo dobrze wypadły studentki KUL, które zajęły V miejsce na 12 startujących Uniwersytetów oraz VIII miejsce w Polsce na startujących 40 Wyższych Uczelni.