ROK AKADEMICKI 2009/2010

 

 

Finały Akademickich Mistrzostw Polski zostały rozegrane w Bytomiu w dniach 6-9.06.2010 r. KUL w grupie A stoczył zacięty bój z Politechniką Śląską Gliwice, gdzie po wygraniu debla 6:3, 6:3 nasza 1 rakieta - Oratowski przegrał 4:6, 3:6  i decydowała trzecia gra, którą rozstrzygną Puk na korzyść KUL (7:6 14-12, 3:6, 10:5) w tiebreaku. Następnie nasza drużyna przegrała w stosunku 1:2 z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza z Poznania. Mecz decydujący o wyjściu z grupy KUL wygrał z Uniwersytetem Łódzkim  2:1 – debel wygrany 2:0 a następnie Warzocha przegrał 2:6, 2:6 a Puk wygrał 6:4 7:6. W ćwierćfinale zawodnicy KUL grając drugim składem przegrali 0:2  mecz z Akademią im. L. Koźmińskiego. W meczu o miejsce VI i brązowy medal w Uniwersytetach, KUL pokonał Uniwersytet Warszawski w deblu 7:6 (10: 7) 6:3 a Oratowski wygrał grę pojedyńczą 7:6 (10:5) 6:3 (w rywalizacji wystąpiło 56 Uczelni Wyższych i 12 Uniwersytetów). 

Poziom zawodów był najwyższy z dotychczasowych, w których uczestniczyła  drużyna z KUL-u, co świadczy o zajęciu tylko 3 lokaty przez Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej z Warszawy (3-krotnego Mistrza Polski i V-ce Mistrza Europy).

 

ROK AKADEMICKI 2008/2009

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W TENISIE ( finał) - 7-10.06.2009 r. WROCŁAW

       Zakończyła się rywalizacja szkół wyższych w roku akademickim 2008/09 w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Przyniosła ona naszej Uczelni kolejne punkty i medal w klasyfikacji drużynowej. Tenisiści KUL Jana Pawła II zdobyli złoty medal w Mistrzostwach Polski Uniwersytetów, a także cenne punkty do generalnej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski, uzyskując także V miejsce wśród szkół wyższych.

       Podczas finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane w dniach od 07.06 – 10.06.2009 roku na kortach AZS Środowiskowego we Wrocławiu, drużyna tenisistów KUL wygrała 4 spotkania a przegrała jedynie 2 mecze z dwoma najlepszymi drużynami w turnieju, w tym w ¼ finału 0:2 z V-ce Mistrzem Polski - AWF Katowice (i w grupie elimin. 1:2 z Akademickim Mistrzem Polski – SWPS Warszawa). Natomiast  drużyna AZS KUL pokonała na kortach gospodarza AWF Wrocław 2:0, Uniwersytet Szczeciński 2:1 (co zapewniło jej wyjście z grupy) a następnie Uniwersytet Śląski Katowice 2:1 (mecz o złoto w Uniwersytetach) oraz Wyższą Szkołę Pedagogiki i Administracji Poznań (mecz o V miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski). W Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie uczestniczyło 45 szkół wyższych i 11 uniwersytetów, by w finale tych rozgrywek znalazło się 16 najlepszych uczelni.

 AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO 2008/2009

       Dobiegła końca rywalizacja lubelskich Uczelni w ramach AMWL 2008/2009 w tenisie ziemnym kobiet i mężczyn. Po raz piąty z rzędu, męska sekcja AZS KUL wygrała te rozgrywki, zajmując I miejsce i potwierdzając tym samym, że jest poza zasiegiem pozostałych lubelskich Uczelni. Tenisistki uplasowały się na II miejscu, za AZS UM Lublin.

ELIMINACJE STREFOWE AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE - 8-10.05.2009 r. KIELCE

      W eliminacjach Akademickich Mistrzostw Polski, których organizatorem była Politechnika Świętokrzyska startowało 10 drużyn podzielonych na 2 grupy. W grupie A drużyna KUL Jana Pawła II pokonała kolejno gospodarza Politechnikę Świętokrzyską Kielce, Akademię Ekonomiczną Kraków, Akademię Górniczo-Hutniczą Kraków oraz Politechnikę Krakowską w stosunku 2:1.

      W półfinale emocjonujący mecz stoczyły zespoły KUL Jana Pawła II (aktualny Mistrz Polski Uniwersytetów i V-ce Mistrz Polski Szkół Wyższych) z AWF Kraków; po pierwszym i jak się później okazało decydującym deblu wygranym 0/6, 7/5, 10/8 Kul-owcy mogli się cieszyć ze zwycięstwa 2:1, po następujących po sobie 2 singlach. Natomiast Politechnika Lubelska, która stała się „czarnym koniem” turnieju pokonała w drugim półfinale Akademię Ekonomiczną Kraków 2:0.

      W finale KUL poradził sobie 2;1 w „bratobójczym pojedynku” z Politechnika Lubelską, gdzie również zdecydował debel wygrany przez KUL-owców 6/2; 6/4.

     W ten sposób obie lubelskie drużyny zakwalifikowały się do Finału Akademickich Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w dniach 7-10.06.2009 r. we Wrocławiu.

     Drużyna KUL Jana Pawła II, która osiągnęła niewątpliwy sukces w eliminacjach strefy C Akademickich Mistrzostw Polski wystąpiła w składzie: Łukasz Puk (III rok Ekonomia) oraz grający trener Jarosław Dobosz.

 

 

V AKADEMICKIE MISTRZOSTWA EUROPY W TENISIE ZIEMNYM - DUBLIN 2008

W dniach 09-14.12.2008 r. odbyły się w Dublinie organizowane przez Dublin City Unversity oraz CUSAI (Colleges and Universities Sports Association of Ireland)  V AKADEMICKIE MISTRZOSTWA EUROPY W TENISIE ZIEMNYM. Po raz kolejny w tych prestiżowych rozgrywkach mogli uczestniczyć tenisiści Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W skład reprezentacji Uczelni wchodzili: trener - mgr Jarosław Dobosz, Marek Oratowski (Ekonomia III rok) oraz Łukasz Puk (Ekonomia III rok).

W zawodach wystartowało 16 reprezentacji akademickich z 11 krajów. Nasi tenisiści zajęli XII miejsce  przed: University of Maribor (SLO); Loughborough University (GBR); Dublin City University (IRL); University College Dublin (IRL). Rozgrywki wygrali reprezentanci London Metropolitan University (GBR). Warto zaznaczyć, że to już 3 start naszych tenisistów na AME, w poprzednim roku zakończony znakomitym 4 miejscem. Jest to jak do tej pory najlepszy nasz wynik w rozgrywkach międzynarodowych.  

 

 AME- Dublin 2008 zdjęcia

ROK AKADEMICKI 2007/2008

Nasi tenisiści IV drużyną Europy !!!

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA EUROPY W TENISIE ZIEMNYM -MOSKWA 2007

 

W dniach 2-9 grudnia 2007 roku drużyna męska KU AZS KUL uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Europy w tenisie ziemnym, które odbyły się w Moskwie (Rosja). Na 19 zespołów z 13 krajów europejskich nasza drużyna zajęła 4 miejsce, przegrywając walkę o brązowy medal z drużyną London Metropolity University I (Mistrzami Europy roku ubiegłego). W zawodach uczestniczyło 3 zawodników: Marek Oratowski (III rok ekonomii), Wojciech Gawlak (II rok IWKR) i Radosław Siczek (II rok IWKR). Drużynę tenisistów KUL podczas turnieju prowadził trener sekcji Jarosław Dobosz.

Trzeba zaznaczyć, że jest to najlepszy występ polskiej drużyny tenisowej mężczyzn w dotychczasowej historii Akademickich Mistrzostw Europy.

 

 

PODBILI SWOJĄ AMBITNĄ GRĄ PLAC CZERWONY W MOSKWIE

Drużyna tenisistów KUL uczestniczyła w akademickich ME, które tym razem odbyły się w Moskwie. Dziewiętnaście męskich teamów z 12 krajów: Rosji, Szwecji, Anglii, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Czarnogóry, Hiszpanii, Finlandii, Chorwacji i Polski, w skład których znaleźli się zawodnicy sklasyfikowani na listach ATP, stoczyła walkę na nie oglądanym dotąd poziomie na tego rodzaju zawodach.

Przypomnę, że przed rokiem KUL stający się powoli etatowym reprezentantem polskich uniwersytetów na europejskich kortach zajął w holenderskim Eindhoven siódma pozycję, ocenianą pozytywnie przez fachowców. Tym razem skład drużyny był o niebo mocniejszy, ponieważ do Marka Oratowskiego dołączyli studiujący od września na lubelskiej uczelni deblowy partner Wojtek Gawlak i Radosław Siczek, a to przecież najlepsze rakiety po tej stronie Wisły. Siła ognia była więc nie mała i liczył na nią trener Jarosław Dobosz.

Zdaniem Jarosława Dobosza, szefa tenisowej ekipy KUL niewątpliwy sukces jest rezultatem sportowej postawy graczy Marka Oratowskiego, Wojtka Gawlaka i Radka Siczek, a także wielka pomoc ze strony uczelni w osobie z JM Rektora ks. prof. dr hab. Stanisława Wilka i kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Stanisława Lisa. Za rok piąte ME szkół wyższych, tym razem w Dublinie, do których przygotowania
w sferze logistyki... już się rozpoczęły.

 

 

img_0387_400

 

 img_0314_400   img_0321_400   img_0369_400

 

 

ROK AKADEMICKI 2005/2006


TENISIŚCI KUL NAJLEPSI W ŚRODOWISKU!

 

Sekcja tenisa ziemnego kobiet i mężczyzn uczestniczyła w rozgrywkach Ligi Międzyuczelnianej, w dniach 16-28.05.2006 roku, rozegrywanych na kortach AOS-u i przy ul. Szwajcarskiej.


Sekcja kobiet wygrała te rozgrywki pokonując UMCS 2:1 oraz Politechnikę Lubelską i Akademię Rolniczą 3:0. W składzie naszej drużyny wystąpiły: Karolina Wróbel, Milena Sapuła i Paulina Bedyńska.
W decydującym o 1 miejscu meczu z UMCS-em, debel Karolina Wróbel/Milena Sapuła pokonał Izabelę Pazynę/Ewę Tomasiak 6/3, 6/4, następnie Milena Sapuła przegrała 1/6, 3/6 z Izą Pazyną a Karolina Wróbel zwyciężyła Ewę Tomasiak 6/1, 6/2.
Sekcja mężczyzn wygrała wszystkie spotkania do zera, nie przegrywając żadnego meczu tj. z UMCS-em, Politechniką Lubelską, Akademią Rolniczą i Akademią Medyczną. W składzie naszej drużyny wystąpili: Marek Oratowski, Łukasz Puk, Jarosław Dobosz, Paweł Pasieczny i na rezerwie Daniel Piesto.
W decydującym o 1 lokacie meczu z UMCS-em, debel Marek Oratowski/Łukasz Puk pokonali Janusza Krawczyka/Macieja Wieczorka 6/1, 6/1 a następnie Marek Oratowski wygrał z Maciejem Wieczorkiem 6/0, 6/0 natomiast w ostatnim meczu Janusz Krawczyk kreczował na rzecz Łukasza Puka.

Sekcja męska już piąty raz z rzędu wygrała rozgrywki Ligi międzyuczelnianej! Po raz drugi uczyniła to sekcja kobieca AZS KUL (poprzednio 2 lata temu, prowadzona przez mgr Marcina Kwiatkowskiego na kortach KUL-u).
Ostateczna kolejność zespołów w lidze międzyuczelnianej w tenisie:
Kobiety Mężczyźni
1 KUL 1 KUL
2 UMCS 2 UMCS
3 PL 3 PL
4 AR 4 AR
5 AM
Trenerem zwycięskich drużyn jest mgr Jarosław Dobosz.
Ponadto na uwagę zasługuje fakt, że najlepszy zawodnik trenujący w sekcji - Marek Oratowski, utrzymuje się przez cały sezon zimowy wśród 20-tki czołowych seniorów w Polsce! Obecnie zajmuje on 14 miejsce w rankingu PZT w grze pojedynczej!
Tenisiści KUL zakwalifikowali się do Akademickich Mistrzostw Europy wygrywając 2:1 z najlepszą drużyną w Środowisku Warszawy, w dniu 11.06.2006 roku na kortach w Parku Skaryszewskim. W meczu z Wyższą Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w drużynie AZS KUL wystąpili: Marek Oratowski, Krzysztof Michałowski i Łukasz Puk. Ten ostatni zawodnik zdobył też srebrny medal w Polsko - Białorusko - Ukraińskich akademickich mistrzostwach studentów, rozegranych w dniach od 2-4.06. 2006 roku na kortach AWF w Białej Podlaskiej.
Przypomnieć należy, że sekcja tenisowa mężczyzn jest aktualnie srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Uniwersytetów a przede wszystkim zajmuje 3 miejsce wśród wszystkich sekcji akademickich w Polsce, dzięki opiece ze strony Uczelni i Studium WF i Sportu. W roku akademickim 2006/07 czekają nas Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w tenisie.

W dniu 06.12.2006 r. odbyło się spotkanie z Prorektorem ds Dydaktyki i Wychowania KUL Jana Pawła II Prof. dr hab. Józefem Fertem z wyróżniającymi się zawodnikami sekcji tenisa ziemnego mężczyzn (M. Oratowski, K. Michałowski i Ł. Puk).

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Kierownictwa Studium WFiS w osobie mgr Elżbiety Żurawskiej (z-ca kierownika) i trenera sekcji mgr Jarosława Dobosza.

Spotkanie miało na celu uhonorowanie wysokich wyników sportowych osiąganych przez w/w zawodników na arenie lokalnej, krajowej i mędzynarodowej.

 

 

 

Autor: Beata Rawska
Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011, godz. 09:12 - Beata Rawska