ROK AKADEMICKI 2009/2010

 

Sekcja trójboju siłowego mężczyzn na rozegranych w dniach 14-15.05.2010 r. w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym zdobyła łącznie 10 medali.

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli:

 

Grabowski Daniel (Pedagogika V rok)                                                                                                                                            I miejsce i złoty medal w klasyfikacji generalnej (+ 125 kg)

I miejsce i złoty medal w typie Uniwersytetów (+ 125 kg)

I miejsce i złoty medal w klasyfikacji OPEN

 

Nastulak Maciej (Administracja, I rok, studia II stopnia )                                                             

III miejsce i brązowy medal w klasyfikacji generalnej (kat. 60 kg)

II miejsce i srebrny medal w typie Uniwersytetów (kat. 60 kg)

 

Miklaszewicz Michał (Prawo, IV rok, WZPiNoG w Stalowej Woli)                                                                                         I miejsce i złoty medal w typie Uniwersytetów (kat. 125 kg)

 

Kozłowski Patryk (Prawo, III rok, WZPiNoG w Stalowej Woli)                                                                                              II miejsce i srebrny medal w typie Uniwersytetów (kat. 110 kg)

 

Nowicki Piotr (Prawo kanoniczne kurs B, III rok)                                                                                                                       III miejsce i brązowy medal w typie Uniwersytetów (kat. 67,5 kg)

 

Pawelec Szymon (Socjologia, I rok)                                                                                                                                                III miejsce i brązowy medal w typie Uniwersytetów (kat. 82,5 kg)

 

Dodatkowo drużyna AZS KUL zajęła w punktacji drużynowej w typie Uniwersytetów I miejsce i zdobyła złoty medal, tym samym przerywając trwającą od kilku lat dominację UMCS w tej dyscyplinie.

 

 

 

 

ROK AKADEMICKI 2008/2009

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W TRÓJBOJU SIŁOWYM 02-03.05.2009 r. BYDGOSZCZ

TRENER SEKCJI: mgr Marcin Prusinowski

 

W dniach 02-03.05.2009 r. odbyły się w Bydgoszczy Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Zawodnicy AZS KUL zdobyli dwa medale. W kat. wag. do 125 kg – I miejsce i złoty medal zdobył student III roku Prawa WZNoS w Stalowej Woli - Michał Miklaszewicz (kat. Uniwersytety). Natomiast  II miejsce i srebrny medal, w kat. wag. do 60 kg zdobył student III roku Administracji - Maciej Nastulak (kat. Uniwersytety). Drużynowo AZSK KUL Lublin uplasował się na VII miejscu w typie Uniwersytetów oraz XVI miejscu spośród 35 sklasyfikowanych Uczelni.

 

ROK AKADEMICKI 2007/2008

TRENER SEKCJI: mgr Stanisław Lis

 

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego

Dnia 15 grudnia 2007 roku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Trójboju Siłowym na obiektach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w których startowała reprezentacja AZS KUL Lublin, składająca się z 14 zawodników, w tym dwóch studentów ze Stalowej Woli: Studenci KUL zdobyli trzy dyplomy w poszczególnych kategoriach wagowych:

II m - Nastulak Maciej w kat. 65 kg, - (II rok administracja) Lublin

II m - Miklaszewicz Michał w kat 110 kg, - (II rok prawo) Wydział

Zamiejscowy Nauko Społeczeństwie KUL Stalowa Woli,

II m - Gąbka Łukasz - (I rok filozofia teoretyczna) w kat. 90 kg Lublin

 

ROK AKADEMICKI 2006/2007

Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Trójboju Siłowym odbyły się 27-29.04.2007 r. w Supraślu k/|Białegostoku.

Mistrzowski tytuł w wadze do 125 kg obronił Daniel Grabowski w rywalizacji uniwersytetów zdobywając ponadto drugi złoty medal w klasyfikacji generalnej wszystkich szkól wyższych w Polsce.

Niespodzianką było zdobycie brązowego medalu przez Macieja Nastulaka
w kategorii do 60kg w typie uniwersytetów.

Drużynowo trójboiści KUL zajęli piąte miejsce wśród uniwersytetów o dwie pozycje awansując w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Oprócz medalistów, punkty dla drużyny zdobyli: Paweł Gawidziel, Michał Kowalski, Szymon Pawelec i Michał Miklaszewski.

Budujące jest to, że oprócz mistrza - studenta II roku Pedagogiki pozostali to studenci I-go roku .

Drużynę do mistrzostw przygotował mgr Wiesław Dzięcioł z którym współpracował kierownik SWFiS KUL mgr Stanisław Lis.

Do sukcesu ekipy KUL przyczyniła się też przychylność i życzliwy stosunek do sportu władz rektorskich Uczelni.

 

 

Autor: Beata Rawska
Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011, godz. 09:28 - Beata Rawska