Studiuj u odkrywców nowej metody produkcji ektoiny!

 

 

Biotechnologia staje się kluczową dziedziną nauki, służącą poszukiwaniu nowych środków leczniczych, szczepionek i środków diagnostycznych. Jej istotę stanowi zastosowanie organizmów, systemów i procesów biologicznych do potrzeb przemysłu. Biotechnologia obejmuje zagadnienia od rolnictwa i ochrony środowiska począwszy, poprzez wszelkiego rodzaju przemysły, produkcję energii, na medycynie i ochronie zdrowia kończąc. Wykorzystuje metody stosowane w biologii komórki, biologii molekularnej, genetyce, biochemii, inżynierii genetycznej jak również chemii, fizyce i biofizyce.

 

 

Studia I i II stopnia, obejmują specjalności:

- biotechnologia przemysłowa
- biotechnologia środowiskowa

 

Od roku akademickiego 2015/16 zamierzamy wprowadzić nową specjalność: biotechnologia eksperymentalna. Instytut współpracuje z wieloma uniwersytetami zagranicznymi, co umożliwia wymianę studencką w ramach programu ERASMUS+.

 

 

 

Absolwenci biotechnologii mogą pracować w różnorodnych laboratoriach naukowych, naukowo-wdrożeniowych, diagnostycznych i przemysłowych. Mogą szukać pracy w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, laboratoriach naukowych i medycznych.

 

 

Kompetencje zdobywane podczas studiów:

  • biologii molekularnej z inżynierią genetyczną
  • mikrobiologii i technologii bioprocesowych
  • bioinformatyki

Zawody:

  • specjalista ds. zapewniania jakości w firmach farmaceutycznych  
  • specjalista ds. rejestracji leków
  • laborant

  

Autor: Grzegorz Jędrek
Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015, godz. 14:35 - Ewa Kula