Personal branding dla absolwenta? | Kariera - wiedza praktyczna

artykul

Wszyscy to robimy, poprzez profesjonalne profile na LinkedIn lub Goldenline, obecność Facebooku czy Instagramie, choć nie zawsze świadomie – kształtujemy obraz siebie, jaki postrzegają inni w sieci, w tym potencjalni pracodawcy. Czy warto inwestować czas i wysiłek w budowanie marki osobistej, zwłaszcza na samym początku drogi zawodowej?

Czytaj dalej...

Rekrutacja kandydatów do projektu "Cool Careers" na rok akademicki 2018/2019

rekrutacja

Jaki jest Twój pomysł na karierę? Praca na etacie czy własny biznes? Sprawdź, do jakiej pracy masz predyspozycje, na jakim polu możesz odnieść zawodowy sukces.

Czytaj dalej...

To uratuje Twoją prezentację | #przydasie

Czy ktoś z Was lub waszych znajomych właśnie szykuje prezentację na zaliczenie? Niektórzy już na samą myśl o jej przygotowaniu przeżywają męki. Postaramy się ulżyć tym torturom! Przedstawiamy kilka narzędzi do przygotowywania prezentacji, dzięki którym zabłyśniecie przed wykładowcą.

Czytaj dalej...

Automotywacja w poszukiwaniu pracy

artykul

Automotywacja, czyli jak nie tracić zapału podczas poszukiwania pracy. Umiejętność automotywacji jest jednym z najważniejszych warunków odniesienia sukcesu. Oto co zrobić, aby ją obudzić i utrzymać na wysokim poziomie podczas poszukiwania pracy.

Czytaj dalej...

1,2,3 Rekruter patrzy

artykul Czy kariera może zależeć od tego co jest publikowane na Facebooku? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w najnowszym Poradniku Praca.pl. 
Czytaj dalej...

Międzynarodowe Seminarium Biur Karier

news

Biura Karier KUL zostało zaproszone do udziału Międzynarodowym Seminarium Biur Karier w Brukseli. W ten sposób wyróżnione zostały uczelnie, które wykazują się szczególną aktywnością i efektywnością w realizacji programu „Ambasador Kariery UE”. Wśród nich znalazło się również Biuro Karier KUL.

Program "Ambasador Kariery UE” jest realizowany przez Europejski Urząd Doboru Kadr przy współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Czytaj dalej...

Zaprojektuj swoją ścieżkę kariery | rekrutacja do bezpłatnego projektu "Cool Careers"!

news

Ruszyła rekrutacja do bezpłatnego projektu „Cool Careers”! 2 ścieżki rozwoju do wyboru w oparciu o obiektywne badania kompetencji/testy predyspozycji zawodowych i wywiad psychologiczny. Zgłoś się! Planowanie kariery ma sens.

Czytaj dalej...

Przedsiębiorczość Polaków — własna firma czy etat | #przydasie

artykul Własna firma czy etat? To pytanie często towarzyszy wielu osobom podczas studiów. Związane ono bywa z jednej strony z oczekiwaniem stabilności finansowej, z drugiej zaś z szukaniem wyzwań i nieco wyższych dochodów. Więcej niż połowa młodych ludzi swoją przyszłość zawodową widzi w prowadzeniu własnej firmy. Jakie mają szanse na odniesienie sukcesu i jakie aspekty powinni wziąć pod uwagę myśląc o swojej przyszłości zawodowej? Jakich dochodów mogą się spodziewać? Odpowiedź w naszym cyklu #przydasie
Czytaj dalej...

Personal branding – moda czy może sposób na sukces? | #przydasie

artykul

„Personal Branding” – hasło, które nabiera coraz większego znaczenia w kontekście zarówno kariery zawodowej jak i budowania osobistych realizacji ze znajomymi. Czym jest? Jak się go tworzy? Co „Ty” możesz zrobić dla skutecznego kreowania własnego wizerunku? Odpowiedź w naszym cyklu #przydasie

 

Czytaj dalej...

Praca na etacie czy własny biznes? Zgłoś się do projektu „Cool Careers” i sprawdź swoje zawodowe predyspozycje!

artykul

Biuro Karier KUL dla studentów ostatniego roku studiów stacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich przygotowało program rozwojowy „Cool Careers”. Dzięki kompleksowej analizie potencjału zawodowego oraz pracy nad rozwojem kompetencji podczas warsztatów będzie o krok przed innymi wchodzącymi na rynek pracy.

 

Czytaj dalej...