Smart casual — jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? | #przydasie

Styl biznesowy, najbardziej oficjalny tzw. smart oznacza dla mężczyzn konieczność założenia garnituru, a dla kobiet kostiumu. Jednak firmowy dress code coraz częściej dopuszcza smart casual, czyli elegancję, w której kandydat podczas rozmowy kwalifikacyjnej może lepiej wyrazić siebie.

 

Czytaj dalej...

Poznaj 5 korzyści, które daje bezpłatne spotkanie z doradcą zawodowym! | #przydasie

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie: Do jakiego zawodu jesteś stworzony? Co mogę zrobić na studiach, aby pracować w wymarzonym zawodzie? A może jeszcze nie wiesz lub wahasz się nad wyborem ścieżki zawodowej? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco to ten artykuł jest dla Ciebie. Odkryj potencjał doradztwa zawodowego, które przybliży Cię do odpowiedniej pracy.

 

Czytaj dalej...

4 proste i darmowe sposoby na ładną prezentację | #przydasie

#przydasie – to nowy cykl, w którym dostaniecie dawkę wiedzy oraz poznacie darmowe narzędzia online, które przydadzą się w karierze zawodowej. Na początek 4 sposoby na niebanalną prezentację.

 

Czytaj dalej...

#ILOVEMONDAYS - 3 dobre nawyki, które mogą odmienić życie!

Prosta metoda na uśmiech mimo poniedziałku. Śledź cotygodniowy cykl #ILOVEMONDAYS. Co tydzień dostaniesz od Zespołu Biura Karier KUL coś co obudzi lepiej niż kawa i zachęci do działania. Gotowy? Dziś zdradzę Ci 3 dobre nawyki, które mogą odmienić życie!

Czytaj dalej...

30 rzeczy, które zepsują rozmowę rekrutacyjną

artykul

Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna jest kluczowa w całym procesie rekrutacyjnym. Rekruter może wreszcie porównać to, co przeczytał w CV i liście motywacyjnym z tym, co mamy do powiedzenia.

Czytaj dalej...

Kwalifikacyjne czary-mary

Odczuwasz stres, duży stres, rosnący stres. Najpierw długie oczekiwanie aż ktoś zainteresuje się Twoją osobą. Następnie podenerwowanie w trakcie ustalania terminu spotkania. Wreszcie jesteś i  czekasz na korytarzu w tłumie innych kandydatów i zastanawiasz się… czy na pewno dobrze wyglądam, czy zrobię dobre wrażenie? Zapewne każdy z nas choć raz przeżył obawy związane z rozmową kwalifikacyjną. Jak choć trochę wspomóc się i zwiększyć pewność siebie w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi naturalnie etykieta.

 

Czytaj dalej...