W zimowej atmosferze rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych kobiet i mężczyzn. Jak reprezentanci KUL zaprezentowali się na trasie w Zamościu?

Zamość gościł Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych. W rywalizacji kobiet najlepiej spisały się Paulina Głuszek z PWSZ Zamość, Angelika Mach z UMCS-u oraz Kinga Kacuga z UP.

Z reprezentantek KUL najszybsza była Karolina Pyś, która zajęła ósme miejsce. Tuż za nią przybiegła Katarzyna Gołąb. Na kolejnych pozycjach zostały sklasyfikowane: Aleksandra Rosowicz (11.), dominika Grabarczyk (16.), Sylwia Burda (18.) i Agnieszka Popielewicz (19.).

6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu

Wśród mężczyzn na podium zameldowali się Sebastian Smoliński z Politechniki Lubelskiej, Mateusz Stefaniec z UMCS-u oraz inny reprezentant PL - Wacław Klocek.

Na 12. miejscu linię mety pokonał nasz najlepszy przedstawiciel Paweł Antoń. Pechowa 13. to Łukasz Wolski. Do czołowej dwudziestki załapał się jeszcze Jakub Sikora (18.). 31. był z kolei Michał Myśliwiecki.