Nasz listopadowy "długi weekend" rozpoczął się, jak już informowaliśmy, we czwartek, a potrwał aż do poniedziałku. I nie był to wcale czas błogiego opdpoczynku, lecz intensywnego zdobywania wiedzy oraz realizowania swoich pasji (a więc odpoczynek, chociaż ni błogi).

Pierwsze długoweekendowe zajęcia odbyły się w czwartkowy wieczór. W sali komputerowej w Collegium Norwidianum odbył sie warsztat z cyklu Jesteś między nami - razem bez barier. Zajęcia prowadził ks. mgr Grzegorz Umiński, znawca problemów edukacji medialnej oraz informatyki. Wprowadzał on Seniorów (60+) oraz ich wnuki w tajniki obsługi komputerów. Ta miedzypokoleniowa współpraca okazała się bardzo owocna.

W piątek, od samego rana, gościliśmy uczniów z różnych szkół. Uczestniczyli oni w zajęciach z naszego "standardowego" programu na obecny semestr.

 

 

gościliśmy uczniów w różnym wieku, z różnych szkół oraz miejscowości. Najdalszą drogę pokonali do nas tym razem uczniowie z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie, na których czekały warsztaty. Najmłodsi studenci uczestniczyli w zajęciach o zwierzętach, które żyją bardzo blisko nas oraz o internecie. Nieco starsi zgłębiali tajniki skuteczniejszego uczenia się oraz upiększania świata dzięki ogrodom. Nie zabrakło również zajęć dotyczących banknotów i rozszyfrowania wszelkich tajemnic z nimi związanych. Tak jak zawsze  niektóre z grup dodatkowo zwiedzały Muzeum Uniwersyteckie, po którym oprowadzała Pani Przewodnik. Atrakcji nie zabrakło o czym najlepiej świadczą uśmiechnięte buzie naszych młodych Studentów!