12 kwietnia 2014 r., czyli w sobotę przed Niedzielą Palmową na KUL-u odbędzie się Forum Młodych. Będzie to część ogólnodiecezjalnego trzydniowego wydarzenia, które rozpocznie się Drogą Krzyżowa na Majdanku w piątek 11 kwietnia, a zakończy uroczystą Eucharystią w niedzielę 14 kwietnia (szczegółowy plan tutaj).

Całość obchodów Światowych Dni Młodzieży w Lublinie w roku 2014 jest podzielona na 2 części:

  • część modlitewna (piątek 11 i niedziela 13 kwietnia);
  • część uniwersytecka (12 kwietnia).

Wydarzenie ma podwójny wymiar. Z jednej strony jest spotkaniem, które regularnie odbywa się w diecezjach w tych latach, kiedy nie ma centralnych obchodów Światowych Dni Młodzieży z papieżem. Z drugiej strony zaś stanowi część bezpośredniego przygotowaniem do krakowskiego wydarzenia planowanego na 2016 r.

Podczas „części uniwersyteckiej” Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza na „Spotkanie z Gościem” (od godz. 11.40), podczas którego zaprezentowany zostanie uniwersytet oraz zasygnalizowane będą związki Jana Pawła II z uczelnią, a także odbędzie się wykład pt. Zależni od Boga, czyli wolni (prelegent dr Michał Wyrostkiewicz). Podczas modułu zatytułowanego „Śladami Jana Pawła II” będzie można wziąć udział w zwiedzaniu uniwersytetu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z obecnością na nim Błogosławionego Patrona, odwiedzinach Muzeum KUL, a także obejrzeć przygotowany przez doktorantów teologii program multimedialny poświęcony nauczaniu Jana Pawła II do młodzieży.

Organizatorami są: Archidiecezjalne Centrum Młodzieży (ze strony diecezji) oraz Uniwersytet Otwarty KUL - o nas (ze strony uniwersytetu).

Aby przeczytać informację o wydarzeniu na stronie Archidiecezjalnego Centrum Młodzieży wystarczy kliknąć w to zdanie.