Nowy semestr na Uniwersytecie Otwartym

Zbliża się nowy rok akademicki, a więc również nowy semestr zajęć na Uniwersytecie Otwartym KUL, a wraz z nim spotkania dla grup uczniów szkół podstawowych.

Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Tymczasem informujemy, że zarówno dla szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych istnieje możliwość umówienia się na wybrane przez Państwa zajęcia w dogodnym dla Państwa terminie (min. trzy tygodnie wcześniej) w specjalnej formule Stwórz własne zajęcia.

Konstruując program indywidualnych zajęć uniwersyteckich, można wybierać nie tylko z najnowszych propozycji znajdujących się w obecnym programie na semestr zimowy, ale również z wielu innych propozycji:

Zapraszamy do kontaktu! :)

2018-09-12

Akademia Prawa Europejskiego - ZMIANA TERMINU SPOTKANIA

903451_16811527Termin kwietniowego spotkania w ramach Akademii Prawa Europejskiego ulega przesunięciu o tydzień. Zajęcia odbędą się 24 kwietnia w sali GG-208 (Gmach Głowy KUL).

Przypominamy, że zajęcia w ramach Akademii organizowanej  przez Instytut Europeistyki KUL oraz Uniwersytet Otwarty są bezpłatne, należy jednak wcześniej zgłosić udział uczniów ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, poprzez wypełnienie i dostarczenie formularza  do sekretariatu UO lub przesłanie skanem na adres uo@kul.pl.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału!

2018-04-12

6 kwietnia - Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy w Rybniku

W piątek, 6 kwietnia, przedstawiciele Wydziałów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pojechali do Rybnika, by zasiąść w komisjach finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy, w którym głównymi nagrodami były indeksy na wybrane kierunki studiów naszego Uniwersytetu. Konkurs, już po raz piąty, zorganizowany został przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku oraz KUL. 

Uczniowie konkurowali ze sobą w pięciu różnych konkursach, z pięciu przedmiotów:

„Język angielski – pomysł na twoją przyszłość” - język angielski (V edycja)
„Biotechnologia – jutro ludzkości” - biologia i chemia (IV edycja)
„Budować przyszłość na fundamentach przeszłości” - historia (III edycja)
„Ciekawi świata” - język polski (I edycja)
„Nikt nie jest samotną wyspą – o potrzebie relacji” - WOS (I edycja)

Po zmaganiach konkursowych odbyła się uroczysta gala  w Domu Kultury w Rybniku - Chwałowicach,  podczas której poznaliśmy nazwiska laureatów i wręczone zostały nagrody. Wydarzenie uświetnione zostało niesamowitym spektaklem muzycznym pt. "Republika marzeń", w wykonaniu uczniów IV LO. 

Wszystkim finalistom bardzo serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji.

2018-04-10

Nowy semestr na Uniwersytecie Otwartym!

Niedawno rozpoczęliśmy nowy semestr zajęć dla naszych najmłodszych Słuchaczy - uczniów szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem, na niektóre terminy wciąż są wolne miejsca. 

Tematyka zajęć, jak i forma ich prowadzenia, jest różnorodna. Podczas tego semestru przeniesiemy się m.in. do świata baśni i filozofii, cofniemy się w czasie do roku 1918, poznamy podstawy języka migowego oraz odbędziemy podróż przez wieki - od papirusu do audiobooka. Postaramy się także znaleźć odpowiedzi na wiele ciekawych pytań: Czy smoki istnieją naprawdę? Co to jest komiks i jak go stworzyć? Jak powinniśmy traktować naszych czworonożnych przyjaciół? 

Poniżej przedstawiamy cały harmonogram spotkań w semestrze letnim 2017/2018 
Program zajęć dla grup szkolnych ze szkół podstawowych 

Zapraszamy do kontaktu! :)

2018-03-26

21 marca - Dzień Otwartych Drzwi KUL

W dniu 21 marca br. na naszym Uniwersytecie miał miejsce Dzień Otwartych Drzwi. Było to wydarzenie o tyle wyjątkowe, że odbyło się w zupełnie nowej formule. 

Zaproszeni uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z ofertą Uczelni, ale również uczestniczyć w zajęciach wraz ze studentami na wcześniej wybranych przez siebie kierunkach. Natomiast wizyta w Sekcji Rekrutacji pozwoliła im na zadanie praktycznych pytań dotyczących szczegółów procesu rekrutacyjnego na naszej Uczelni.

Mamy nadzieję, że nowa odsłona dnia otwartego spodobała się licealistom i pomogła w wyborze wymarzonego kierunku. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia:

Dzień Otwartych Drzwi #1
Dzień Otwartych Drzwi #2

2018-03-26

Wkrótce nowy semestr na Uniwersytecie Otwartym!

board-973989_960_720Niedługo rusza nowy semestr zajęć na Uniwersytecie Otwartym KUL, a wraz z nim spotkania dla grup uczniów szkół podstawowych. Wkrótce opublikujemy program i ruszą zapisy.

Tymczasem informujemy, że zarówno dla szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych istnieje możliwość umówienia się na wybrane przez Państwa zajęcia w dogodnym dla Państwa terminie (min. trzy tygodnie wcześniej) w specjalnej formule Stwórz własne zajęcia.

Konstruując program indywidualnych zajęć uniwersyteckich, można wybierać nie tylko z najnowszych propozycji znajdujących się w obecnym programie na semestr zimowy, ale również z wielu innych propozycji:

Zapraszamy do kontaktu! :)

2018-02-12

Zakończenie semestru zimowego 2017/2018

img_1940W styczniu odbyły się ostatnie w semestrze zimowy zajęcia w ramach programu organizowanego dla uczniów ze szkół podstawowych. To był bardzo ciekawy miesiąc! Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, spotkać się z nowymi wykładowcami, znaleźć odpowiedzi na intrygujące ich pytań oraz poznać wiele naukowych ciekawostek. 

Poza zajęciami, które co semestr odbywają się w ramach stałego programu, odwiedziło nas również dużo grup chcących wziąć udział w zajęciach na zamówienie, w formule Stwórz własne zajęcia, z których największą popularnością cieszyły się warsztaty Podroż do świata zmysłów

Łącznie w semestrze zimowym zorganizowaliśmy zajęcia dla ponad 1000 uczniów

Wkrótce pojawi się program na nowy semestr, tymczasem zachęcamy do obejrzenia kilku fotorelacji z minionego semestru:

Grudniowe zajęcia dla szkół podstawowych
Podróż do świata zmysłów - warsztaty
Listopadowe zajęcia dla szkół podstawowych
Wizyta uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie
Warsztatowo-terenowy dzień na Uniwersytecie Otwartym KUL
Rozpoczęliśmy kolejny semestr zajęć dla najmłodszych 

2018-02-07

KUL ma UL - konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

kulmaul_konkurs_iiSerdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w drugiej edycji konkursu Bliżej pszczół.Konkurs składa się z dwóch etapów. Termin przesyłania zgłoszeń do pierwszego etapu konkursy, który jest testem wiedzy o pszczole miodnej i jej biologii, upływa 20 grudnia br.

Nagrody dla uczniów szkół gimnazjalnych:

Nagrody dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

    - indeksy na kierunek Architektura Krajobrazu lub Gospodarka Przestrzenna KUL
    - nagrody rzeczowe: laptop (1 miejsce), smartphone (2 miejsce), tablet (3 miejsce).

Regulamin konkursu.

2017-11-28

Akademia Prawa Europejskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

903451_16811527W grudniu br. rusza kolejna edycja Akademii Prawa Europejskiego organizowanej przez Instytut Europeistyki KUL oraz Uniwersytet Otwarty KUL. 
APE organizowane jest z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych i stanowi cykl 5 spotkań poświęconych podstawom integracji i prawa europejskiego. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Europeistyki mają miejsce raz w miesiącu w godzinach 10.00-12.45.

ZASADY I HARMONOGRAM 2017/2018

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać poprzez wypełnienie FORMULARZ (przez nauczyciela) i odesłanie go na adres mailowy (skan z odręcznym podpisem) lub złożenia osobiście w siedzibie Uniwersytetu Otwartego KUL (Al. Racławickie 14, Gmach Główny, pok. 109A).

2017-11-09

XIV edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki

lfn_logoW dniach 24-30 września 2017 r. odbyła się XIV edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki pod hasłem Nauka – między tradycją a współczesnością. Tegoroczna edycja była wyjątkowa z wielu względów, m.in. dlatego, że jej organizacji przewodniczył Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Festiwal przypadł w roku jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich, a także obchodów 100-lecia działalności naszego Uniwersytetu.

Uniwersytet Otwarty, jak co roku wziął udział w tym popularyzującym osiągnięcia naukowe wydarzeniu. Zapraszamy do oglądania fotogalerii:

2017-09-30 Lubelski Piknik Naukowy XIV LFN

2017-09-30 Lubelski Festiwal Nauki 2017 - Piknik naukowy na placu Litewskim

2017-09-25 Warsztaty w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauk

2017-10-09