W dniach 20-21 kwietnia 2012 odbędzie się kolejna Lubelska Edycja Ogólnopolskich Warsztatów „DNA – Encyklopedia Życia” realizowana przez koła naukowe trzech największych lubelskich uczelni: UMCS, UM i KUL: SKN Biotechnologów „Mikron”, SKN Biochemików, SKN Mikrobiologów Bakcyl, SKN „Bioaktywni”, Lubelskie Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej, SKN Chemii „REDOX” KUL, Koło Biotechnologii KUL, Koło Naukowe Pedagogów i Animatorów Zabawy oraz Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej, współtworzących Porozumienie Studenckich Kół Naukowych i Ich Sympatyków.

piątek 20 kwietnia 2012 roku w auli Instytutu Biotechnologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się część wykładowa. Natomiast w sobotę 21 kwietnia 2012 roku zajęcia warsztatowe, realizowane w laboratoriach Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej.

Główną idea Warsztatów jest pokazanie jak wygląda praca naukowców „od kuchni”. Poprzez interaktywne warsztaty, w których każdy zainteresowany uczestnik będzie mógł wziąć aktywny udział i własnoręcznie wykonać doświadczenia np.: izolacja DNA z roślin, elektroforeza ludzkiego DNA, kolorowe eksperymenty biochemiczne, czy nawet te, będące metodyką kryminalistyczną! Jest to jedna z nielicznych szansy, aby sprawdzić się w roli naukowca i świadomie wniknąć w świat cząstek i molekuł tworzących życie.

Sesja wykładowa jest znakomitą okazją, aby wysłuchać ciekawych i inspirujących wykładów  naukowców z lubelskich uczelni wyższych. Dzięki nim każdy z uczestników będzie mógł zarazić się prawdziwą pasją do odkrywania świata nauki i zgłębić swoją wiedzę w tematyce life-science.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób, niezależnie od wieku,  zainteresowaniach przyrodniczych oraz żądnych wiedzy o otaczającym nas świecie.

Szczegółowy harmonogram wkrótce.

Wstęp jest darmowy.


Autor: Damian Siepka
Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012, godz. 12:40 - Damian Siepka