Biuro Karier KUL po raz trzeci zaprosiło do współpracy renomowane przedsiębiorstwa, które ufundowały staże dla najlepszych studentów KUL. To szansa na zdobycie doświadczenia, zarobienie pieniędzy, a dla niektórych również zyskanie stałej pracy.

 

Od lutego tego roku na chętnych studentów III, IV i V roku czekała oferta płatnych staży w działach: prawnym, rachunkowości, analiz i controllingu, kadr i płac, HR, komunikacji korporacyjnej oraz w biurze obsługi klienta zagranicznego. Przystępując do programu każdy z uczestników wskazywał preferowane przez siebie miejsce realizacji stażu. Rekrutacja stażystów składała się z kilku etapów w zależności od potrzeb zgłaszanych przez pracodawców. Zainteresowani odbyciem praktyk studenci nadsyłali drogą elektroniczną swoje CV oraz krótkie prezentacje własnych osiągnięć w postaci wizytówki zawodowej wykonanej w formie graficznej lub w postaci slajdów, czy krótkiego filmu. Następnie odbywały się rozmowy kwalifikacyjne oraz case study, na podstawie których wybrano kandydatów najlepiej dopasowanych do profili staży.

 

Decyzja o aplikacji na staż w ramach projektu “Najlepsi u Najlepszych” była niemal natychmiastowa. Po pięciu latach zgłębiania wiedzy na KUL jestem przekonana, że to co oferuje mi moja uczelnia jest na najwyższym poziomie - mówi uczestniczka programu Aneta Dyrla. Uważam, że wszystkie osoby zaangażowane w program zarówno my - studenci, którzy podejmiemy tę wakacyjną pracę, ale również pracodawcy bardzo wiele zyskają na tej współpracy. My wniesiemy naszą wiedzę, umiejętności, być może także innowacyjne pomysły i rozwiązania, natomiast pracodawcy podzielą się swoim niebagatelnym doświadczeniem. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia mojego stażu i wszystkim polecam próbować swoich sił w tym, ale również w innych programach oferowanych przez Biuro Karier KUL - jest to jedyna okazja kiedy praca przychodzi do nas, a my tak naprawdę musimy tylko pokazać, że jesteśmy na nią gotowi – dodaje studentka psychologii i tegoroczna absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na KUL. 

 

Laureatka programu Aneta Dyrla

 

Programy staży są opracowane tak, aby każdy stażysta zdobył konkretne umiejętności w interesującej go dziedzinie, mógł skonfrontować wiedzę zdobytą na studiach z praktycznymi zadaniami w pracy lub zweryfikować, czy kierunek w którym się rozwija to właściwa droga. Każdy staż ma swojego opiekuna, na którego wsparcie i wiedzę stażysta zawsze może liczyć.

 

Stażystę przychodzącego do naszego zespołu traktujemy jak normalnego pracownika powierzając mu ambitne zdania, ale jest jasne, że młody człowiek może liczyć na opiekę i wsparcie mentora – zapewnia jeden z pracodawców fundujących staże.

 

Staże będą odbywać się w wakacje, potrwają od 1 do 3 miesięcy i oczywiście są płatne. Uczestnicy programu staże będą obywać w Oponeo S.A., Bakalland S.A., Olivia Business Centre, LKP Rachunkowość sp. z o.o. s.k.a., „FOSFORY” Sp. z o. o. i Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

 

Cieszę się, że mogliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów KUL i wesprzeć ich w pierwszych krokach na polu zawodowym. Jestem pod wrażeniem poziomu przygotowania i motywacji studentów, którzy wzięli udział w naszej inicjatywie – podsumowuje zakończoną rekrutacje Marta Wziątek, kierownik Biura Karier KUL. Istotą programu "Najlepsi u Najlepszych" jest umożliwienie spotkania młodych ludzi z pracodawcami oraz skonfrontowanie akademickiej wiedzy z praktyką, dlatego jestem też bardzo wdzięczna firmom, które w tym roku chętnie poparty naszą inicjatywę i zaoferowały płatne staże studentom KUL. Dotychczasowe edycje udowadniają, że takie doświadczenie może być kluczem otwierającym drzwi do wymarzonej pracy – dodaje Pani Marta Wziątek.

 

 

 • Program „Najlepsi u Najlepszych” adresowany jest do studentów: III roku studiów pierwszego stopnia, I i II roku studiów drugiego stopnia oraz III, IV i V roku studiów jednolitych magisterskich.
 • Staże realizowane są w okresie wakacyjnym (lipiec 2017 – wrzesień 2017).
  Czas trwania programu:
  od 1 do 3 miesięcy.
 • Staż odbywa się poza miejscem zamieszkania studenta. Stażyście przysługuje wynagrodzenie na podstawie umowy cywilno-prawnej zawartej miedzy przedsiębiorstwem a kierowanym na staż studentem.
 • Stażyści rozwijają swoje kompetencje pod okiem specjalistów w działach: doradztwa podatkowego, audytu, HR, finansów, monitorowania i zarządzania procesami, księgowości, obsługi klienta, CSR, marketingu i PR, obsługi prawnej, konsultingu, zarządzania ryzykiem, logistyki, zarządzania jakością, doradztwa transakcyjnego itp.

 

 


 • Po zakończeniu programu stażysta otrzymuje list referencyjny
  z wyszczególnieniem zadań realizowanych podczas stażu oraz zindywidualizowany bilans kompetencji uwzględniający obszary dobrze rozwinięte oraz te, które należy doskonalić.

 

 

Program stażowy „Najlepsi u Najlepszych” daje wyjątkową możliwość zdobycia niezbędnego w pracy doświadczenia oraz rozwinięcia kluczowych kompetencji poszukiwanych na rynku pracy.

Życzymy powodzenia dziesiątce wybrańców w czasie wakacyjnych staży,

a pozostałych serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach programu.

 

Organizatorzy programu: Fundacja Rozwoju KUL oraz Biuro Karier KUL. 

 

 

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017, godz. 10:09 - Marta Szymańska-Jarosz