Reprezentantki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w miniony weekend pojechały do Warszawy, gdzie wzięły udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim.

Już sama determinacja, jaką nasze zawodniczki pokazały, by w ogóle pojechać na Akademickie Mistrzostwa Polski wzbudza respekt. W pełnych optymizmu nastrojach ekipa KUL walczyła o jak najlepsze miejsca w warszawskich zawodach. Rywalki niestety okazały się bezlitosne dla drużyny KUL.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Mikołajczak z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Sreberny medal wywalczyła Alina Korytkowska z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na trzecim miejscu zameldowała się z kolei Marta Pytlasińska, reprezentująca Collegium Medicum UMK Bydgoszcz.

Najlepsza z naszych zawodniczek okazała się Agnieszka Kęczkowska, która ukończyła rywalizację na 43. miejscu. Dziesięć lokat za nią uplasowała się Edyta Piecuch. 81. była Monika Paulina Porada, 99. Aleksandra Rosowicz zaś 103. Katarzyna Komar.

W klasyfikacji generalnej uczelni nasz team uplasował się na 31. miejscu. W zestawieniu uniwersytetów dało to 9. lokatę.

Naszej drużynie dziękujemy za sportowe zaangażowanie i życzymy wielu sukcesów sportowych już w przyszłym sezonie!