Dzień KUL w Zamościu

Dzień KUL ZamośćUniwersytet kolejny już raz zaprasza na Dzień KUL w.... Tym razem odbędzie się on 24 marca 2017 r. w Zamościu. Będzie to okazja do zapoznania się z Uniwersytetem i jego bogatą ofertą edukacyjną. Zapraszamy mieszkańców Zamościa i okolic, przede wszystkim uczniów szkół ponadgimnazjalnych, do Muzeum Zamojskiego.

 

 

Głównym punktem Dnia KUL w Zamościu, który rozpocznie się o godz. 10.00 będzie prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu. Oferta KUL to studia na 40 różnorodnych kierunkach, które nie tylko proponują nowoczesne i innowacyjne programy kształcenia, ale również kładą nacisk na umiejętności i kompetencje cenione przez środowiska gospodarcze, takie jak komunikatywność, samodzielność, kreatywność, kwalifikacje językowe. Są wśród nich m.in. prawo, psychologia, anglistyka, sinologia, ale również biotechnologia czy architektura krajobrazu.

 

Dzień KUL w Zamościu towarzyszy wystawie „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL” w Muzeum Zamojskim, na której znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich. W ramach Dnia będzie ją można zwiedzać z komentarzem przewodnika, a także wysłuchać wykładu tematycznego dra Krzysztofa Przylickiego, Dyrektora Muzeum KUL, „Kim jest  historyk sztuki we współczesnym świecie? Możliwości i wyzwania”.

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017, godz. 08:53 - Leszek Wojtowicz

Utworzenie: 2017-03-20