Erasmus jest programem współpracy między uczelniami. Jest przeznaczony przede wszystkim dla szkół wyższych, ich studentów i pracowników. W niektórych jego akcjach mogą uczestniczyć także inne instytucje, organizacje lub przedsiębiorstwa, które współpracują z uczelniami. W ramach tego programu można wyjechać na jeden semestr studiów lub na praktykę.
Uniwersytety, na których można studiować psychologię:
Katholieke Universiteit Leuven (Belgia)
Radboud University Nijmegen (Holandia)
Vrije Universiteit Amsterdam (Holandia)
Universität Bielefeld (Niemcy)
Technische Universität Chemnitz (Niemcy)
Technishe Universität Dresden (Niemcy)
Katolícka univerzita v Ružomberku - tylko 5 rok (Słowacja)
Università degli Studi di Roma „La Sapienza" (Włochy)

PSYCHOLOGY OF ENTREPRENEURSHIP: RESEARCH AND EDUCATION Erasmus - Intensive Programme

W tym roku po raz kolejny Instytut Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II współrealizuje międzynarodową letnią szkołę psychologii przedsiębiorczości PSYCHOLOGY OF ENTREPRENEURSHIP: RESEARCH AND EDUCATION w ramach Erasmus - Intensive Programme. Kurs intensywny programu Erasmus to krótki cykl zajęć dydaktycznych przygotowany przez grupę nauczycieli akademickich z Hiszpanii, Holandii, Czech, Włoch, Niemiec oraz Polski dla międzynarodowej grupy studentów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także ta szkoła letnia będzie organizowana w Madrycie, w Universidad Nacional de Educacion a Distancia UNED, w terminie 5-18 lipca 2009. Nasz Instytut dysponuje miejscami dla 3 studentów. Współtwórcą i koordynatorem projektu jest dr Mariola Łaguna. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej programu: http://www.uned.es/entrepreneurship


Nabór chętnych rozpocznie się w lutym. Zapraszam osoby, które:
- są zainteresowane psychologią przedsiębiorczości,
- znają dobrze język angielski,
- łatwo nawiązują kontakty,
- nie uczestniczyły dotychczas w żadnym programie Erasmus.

Wszystkich chętnych zapraszam do złożenia listu motywacyjnego, uzasadniającego dlaczego chcą wziąć udział w programie (1 strona A4), w języku angielskim. Listy należy przesłać do końca lutego 2009 na adres: laguna@kul.pl. Następnie kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne.

W roku ubiegłym w programie uczestniczyły Ewelina Kliza, Małgorzata Stepień oraz Kinga Tabor.

Zapraszam do udziału w programie

27 stycznia (wtorek) o godz. 14:00 w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego odbędzie się spotkanie z prof. Marekiem Pawlak w sprawie programu Erasmus na rok akademicki 2009/2010

Mariola Łaguna

 

Więcej informacji...

Autor: Radosław Bułtowicz
Ostatnia aktualizacja: 20.01.2009, godz. 14:44 - Radosław Bułtowicz