Zarówno studenci jak i studentki KUL w zestawieniu drużynowym zajęli czwarte miejsce w zawodach drugiej rundy Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w ergometrze wioślarskim.

W drugiej rundzie rozegrano zawody w czterech kategoriach - waga open kobiet i mężczyzn oraz waga lekka kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji generalnej nasze drużyny zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu.

W kategori open kobiet nasze zawodniczki zamknęły stawkę, zajmując kolejno 9, 10 i 11. miejsce. KUL reprezentowały Monika Porada, Aleksandra Rosowicz oraz Katarzyna Komar. W wadze lekkiej naszym reprezentantkom poszło znacznie lepiej. Róża Orłowska była piąta, tuż za nią została sklasyfikowana Wioletta Waszkiewicz. Na kolejnych miejscach znalazły się: Edyta Piecuch (11), Agnieszka Kowalczyk (12), Dominika Klimek (16), Olha Pelekh (17), Monika Strój (19) oraz Paulina Orłowska (21).

6. Uniwersytet Medyczny 10 pkt

W wadze open mężczyzn najwyżej zapisał się Desdery Barłowski, który zajął 11. miejsce. Bartosz Rojek był 17. Jarczyk Jarosław, Jakub Malec i Damian Zachwieja, zajęli trzy kolejne lokaty od miejsca 20. W wadze lekkiej mężczyzn bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Bujek, który był 5. Kamil Sałuda ukończył zawody na 12. miejscu. 22. był Kamil Mackiewicz, a tuż za nim zameldował się Adam Jagiełło.