Zakończyła się rywalizacja w II rundzie zawodów w ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Nasze zawodniczki spisały się na czwórkę.

W końcowej klasyfikacji drużynowej II rundy rywalizacji w ergometrze wioślarskim, nasze zawodniczki zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu. Nieco gorzej poszło zawodnikom. Niestety nikt nie zdołał zaprezentować ponadprzeciętnych możliwości i dogonić świetnie radzącą sobie czołową trójkę.

W wadze lekkiej kobiet na podium stanęły dwie zawodniczki z Uniwersytetu Przyrodniczego. Pierwsza była Izabela Leda, a trzecia Izabela Filipiak. Rozdzieliła je Joanna Bełczącka z Politechniki Lubelskiej. Najlepsza z naszych reprezentantek była Agnieszka Kęczkowska, która zajęła 8. miejsce. Na kolejnych lokatach uplasowały się Róża Orłowska (15.), Edyta Piecuch (16.) oraz Wioleta Woźniak (18.).

W kategorii open rywalizację zdominowały studentki UMCS. Wygrała Agnieszka Mazepa, a na najniższym stopniu podium stanęła Zofia Pietrzak. Na drugiej pozycji została sklasyfikowana Anna Jakubiec z Politechniki Lubelskiej. W tej stawce znalazła się tylko jedna zawodniczka KUL. Katarzyna Komar była 11.

Klasyfikacja drużynowa kobiet:

1. Uniwersytet Przyroniczy

2. Politechnika Lubelska

3. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

4. Katolicki Uniwersytet Lubelski

5. Państwowa Szkoła Wyższa Biała Podlaska

Na dwóch najwyższych stopniach podium w wadze lekkiej mężczyzn stanęli przedstawieciele Uniwersytetu Przyrodniczego - Igor Kłak i Krzysztof Ciołek. Podium uzupełnił Artur Jędrych z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Naszą uczelnię reprezentował Mateusz Hadam, który zajął 20. miejsce.

Znacznie lepiej nasi zawodnicy radzili sobie w wadze open. Najlepszy był Michał Myśliwiecki, który zajął siódme miejsce. Na 13. miejscu został sklasyfikowany Artur Rzondtkowski. Kolejne miejsca zajęli Dezydery Barłowski (18.), Karol Witamborski (25.) i Jarosław Jarczyk (30.). Na podium stanęli Paweł Kasperkowicz z UMCS, Paweł Kowalczyk z UP oraz Arkadiusz Grądkowski z UMCS.