kliknij aby powiększyć

 

Presentation of European Studies and EU Law

 

Zachęcamy do podjęcia nowoczesnych studiów europejskich dających jednocześnie możliwość doskonalenia znajomości języka.
birety.jpgEuropean Studies oraz European Union Law na Wydziale Prawa KUL to przyszłościowe kierunki, których absolwenci są specjalistami w zakresie spraw europejskich oraz posiadają umiejętności niezbędne na unijnym rynku pracy. Studia europeistyczne umożliwiają nie tylko nabycie wiedzy teoretycznej, ale uzupełniają ją bardzo ważnymi umiejętnościami praktycznymi. Są to studia interdyscyplinarne, pozwalające rozwijać zainteresowania związane z historią i kulturą Europy, europejską polityką i ekonomią. Dzięki zorganizowaniu ich na Wydziale Prawa KUL, absolwenci europeistyki będą swobodnie poruszać się w obszarach podlegających europejskim regulacjom prawnym. Studia te rozwijają umiejętności rozumienia i analizowania zjawisk społecznych, politycznych, prawnych i ekonomicznych zachodzących w UE.

Nowoczesne studia. Absolwent Europeistyki to specjalista, przygotowany do pracy zawodowej zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Studia licencjackie będzie można kontynuować na poziomie europeistycznych studiów magisterskich prowadzonych po angielsku. Dzięki położeniu nacisku na naukę języków obcych, absolwenci Europeistyki mają również możliwość kontynuowania nauki na studiach magisterskich za granicą.  

Angielski „w abonamencie”. Cały program studiów licencjackich i magisterskich  możliwy do zrealizowania w języku angielskim bez konieczności wyjeżdżania z Lublina.

Nowy budynek dydaktyczny w Centrum Lublina. Doskonałe warunki studiowania gwarantuje niedawno odnowiony budynek Collegium Iuridicum, gdzie, przestronne sale zostały przystosowane do potrzeb multimedialnego przekazu wiedzy. Studia w tym nowoczesnym obiekcie to prestiż i wygoda.

Świetni profesorowie. Kadra naukowa Europeistyki to znakomici profesorowie, wykładający na polskich  i zagranicznych uczelniach. Ich międzynarodowe doświadczenie gwarantuje dostęp do wiedzy na najwyższym światowym poziomie. Wśród wykładających w Instytucie Europeistyki  profesorów są aktualni i byli Posłowie do Parlamentu Europejskiego, osoby z doświadczeniem w pracy w instytucjach rządowych, organizacjach międzynarodowych i pozarządowych. Zgodnie z interdyscyplinarnym charakterem studiów, zajęcia prowadzą najlepsi wykładowcy z różnych Wydziałów.

Bezpłatne studia w języku angielskim. European Studies to prawdopodobnie pierwsze w Lublinie studia w języku obcym (poza filologiami), za które nie musisz płacić. Opłat nie ponoszą też studenci z innych państw członkowskich UE. Dodatkowo w pierwszych latach możesz bezpłatnie korzystać z zajęć podnoszących Twoją znajomość języka i słuchać wykładów profesorów z zagranicy.magnolia_na_dziedzincu.jpg

Wyjazdy stypendialne. Studenci europeistyki mają możliwość korzystania z oferty zagranicznych wyjazdów  stypendialnych w ramach programu Socrates Erasmus.

Renoma i tradycja  Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Trudno zaprzeczyć, że KUL jest najbardziej charakterystycznym symbolem Lublina, zarówno w Polsce jak i za granicą, gdzie renoma Uniwersytetu Karola Wojtyły otwiera drogę kariery wielu naszym Absolwentom. Z tym kapitałem nie mogą się równać studia na żadnym innym polskim Uniwersytecie. Wybór KUL-u to również przyłączenie się do grona wielu pokoleń lojalnych wobec swojej Alma Mater Absolwentów i Przyjaciół, tworzących środowisko, dzięki któremu Uniwersytet istnieje.

komp.jpgNowość bez ryzyka. Europeistyka funkcjonuje na KUL-u od 2008 roku, ciesząc się największym zainteresowaniem kandydatów ze wszystkich kierunków oferowanych na Uniwersytecie. Przemyślany plan zakładał po trzech latach otwarcie studiów magisterskich w języku angielskim. Nasi pierwsi absolwenci studiów licencjackich mogli zapisać się na magisterskie studia europeistyczne (Master of Arts in European Studies) w nowym, anglojęzycznym trybie. Równocześnie ruszyły też studia magisterskie oferowane po polsku oraz licencjackie w języku angielskim. Trzy lata doświadczeń pozwoliły nam skupić świetną kadrę.

Bezpłatne studia w języku angielskim to doskonała okazja!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę www.kul.pl/europeanstudies lub napisz do nas!

Autor: Tomasz Sieniow
Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016, godz. 22:48 - Paweł Wojtasik